Наш цикл програм «Сімейна консультація» продовжує набирати обертів. Минулого тижня гостями студії стали сімейні консультанти Наталя і Леонід Крутери.

Ведуча  Ірина: Раді бачити вас, Наталю і Леоніде! Плоди вашого спільного життя - це, по-перше, 20 років разом і троє дітей. У вас щасливі обличчя, але це те, що бачать люди, і я, та, хто не знає вас особисто. Коли я у вас запитала про критичні ситуації в житті, ви відповіли, що таких не було. Але хіба таке буває?!

Леонід: Ми ще, звичайно, не ідеальні. Ми досить різні з моєю дружиною - по-різному думаємо, по-різному вирішуємо деякі питання, тому сказати, що все було гладко - було б неправдою. Чому, взагалі, люди хочуть одружуватися? Звідки береться це бажання саме жити разом? Як мені здається, відповідь дуже проста: тому що так учинив Бог. Він вклав в серце людині, що їй недобре бути самотньою.

Ведуча Ірина: Наталю, Ваш чоловік каже, що і до сьогоднішнього дня ви залишаєтеся різними...  Однак ви 20 років живете разом, хіба у вас ще не сформувалася повна гармонія між собою? Або так повинно і лишатися: у чоловіка - свої погляди, у дружини - свої?

Наталя: Так. У нас різні темпераменти. Я спокійніша, а мій чоловік - більш гарячий і активний. Однак я знайшла для себе спосіб жити в злагоді з його темпераментом. Іноді я просто закриваю рота і йду кудись, або знаходжу компроміс, або корюся Леонідові...

Ведуча Ірина: А на самому початку було бажання переробити чоловіка, зробити його спокійнішим?

Наталя: Ще до весілля я бачила, що Леонід зовсім іншого типу темпераменту, і я намагалася забити коханого в свої рамки. Але потім зрозуміла, що це не вдасться, мені потрібно прийняти чоловіка таким, яким він є, або ж не приймати зовсім.

Ведуча Ірина: Леоніде, а Вам хотілося змінити Наталю?

Леонід: Мені й досі хочеться її змінити:) Але я розумію, що це бажання - від егоїстичної природи. Тому часто мені доводиться себе налаштовувати так, щоб і моїй дружині, і мені було комфортно. Гадаю, що побудова сім'ї - це завжди рух. Ніколи не можна зупинятися і говорити: «Досить». Кожен день - це нове питання, кожен день - це нове рішення.


Ведуча Ірина: У слухачів Світлого радіо з’явилися питання до гостей передачі. Ось що хотів би довідатися Сергій: Як мирське розуміння шлюбу відрізняється від Божого?

Леонід: Біблія каже нам, що сім'я існує не просто для задоволення своїх потреб будь-якого характеру. Насамперед - це духовний дім, в якому двоє стають одним цілим. І потім це подружжя матиме дітей, котрі, в свою чергу, вчинятимуть за зразком, побаченим удома. Бог одного разу сказав Авраамові: «Я обрав тебе, щоб ти навчив своїх дітей», - і це перше завдання шлюбу.

Питання слухачки: Як відбивається дошлюбний статевий зв'язок на подальшому  спільному житті, якщо потім вступаєш в шлюбний союз із цією ж людиною?

Наталя: Коли перед вами стоїть життєва мета не задоволення тілесних  бажань, а ви хочете будувати життя разом, то тоді у вас знайдуться і терпіння, і стриманість. Головне, щоб мотиви і цілі були правильними.

Ведуча Ірина: А як ви зрозуміли, що призначені одне для одного?

Наталя: Я молилася, запитувала у Бога, коли і як це буде. Але у відповідь почула: «Не напружуйся, насолоджуйся життям, радій, служи Мені, а Я свого часу надішлю тобі потрібну людину».

Леонід: Я був противником одруження, хотів вести аскетичний спосіб життя, служачи Богу. Й ось, на одній з євангелізацій, я вперше побачив Наталю. Якось ми з нею сіли до одного столу і почали спілкуватися. І в мене виник потяг до Наталі, бажання дізнатися про неї більше. Пізніше ми почали спілкуватися частіше. Звідси все і почалося.

Наталя: Мій чоловік зробив мені пропозицію за три тижні після знайомства:)

Ведуча Ірина: Ось що хотіла б дізнатися ще одна наша слухачка: Як виховувати маленького лідера?

Леонід: Навіть у лідера повинні бути рамки і дисципліна. Вони приносять дітям благословення. У перекладі з латини дисципліна означає «повторення». У Старому Завіті є приклади Авраама, Ісака та Якова, коли діти вчилися повторювати за своїми батьками, і в цьому для них було благословення.

Ведуча Ірина: Ви говорите про повторення. А чим тоді виховання відрізняється від дресирування?

Леонід: Виховання - це не просто вказівки, це спілкування з дітьми, передавання способу мислення і життя. Ми робимо все, щоб дитина зрозуміла, чому існують ті чи інші рамки.

Дякуємо Наталі та Леонідові Крутерам за те, що поділилися своєю історією і досвідом!