Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 Громадська рада з питань співпраці
з Церквами та релігійними організаціями
при Міністерстві освіти і науки України
 
Громадська організація «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів
з духовно-морального виховання»
 
Науково-дослідницька лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія»
 
м. Острог, 23-25 червня 2017 року
 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Процес становлення і життєдіяльності особистості значною мірою залежить від духовно-морального виховання, а могутність і процвітання держави – від духовного і морального стану її громадян. З перших років незалежності України в державних школах розпочалося викладання предметів духовно-морального спрямування спочатку в західних, а далі у всіх інших областях.

З 1992 по 2017 роки у нашій державі накопичено значний і унікальний досвід духовно-морального виховання: підготовлено навчальні програми, укладено посібники і підручники, підготовлено педагогічні кадри, захищено кандидатські і докторські дисертації з проблем духовно-морального виховання. Викладанням охоплено значну частину дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл, студентської молоді. Предмети духовно-морального спрямування викладаються у 5620 школах, спільними зусиллями підготовлено 7909 вчителів, які навчають 559 578 учнів 1-11 класів.

Зважаючи на нові зміни і внутрішні та міжнародні виклики в українському суспільстві настав час більш глибоко проаналізувати актуальні питання у сфері духовно-морального виховання. З цією метою 8 лютого 2017 року на засіданні Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України було прийнято рішення про проведення 23-25 червня 2017 року Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів з предметів духовно-морального спрямування на базі Національного університету «Острозька академія».

 

Мета з’їзду – здійснити аналіз стану духовно-морального виховання дітей, підлітків та молоді, розкрити проблеми та окреслити перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні.

 

 

 

 

У процесі проведення з’їзду планується проаналізувати такі питання, пов’язані з викладанням предметів духовно-морального спрямування:

  • стан духовно-морального виховання у вітчизняних дошкільних, середніх та вищих навчальних закладах та викладання предметів духовно-морального спрямування;
  • результати соціологічних досліджень з проблематики духовно-морального виховання;
  • проблеми духовно-морального виховання;
  • статус вчителя з предметів духовно-морального спрямування;
  • духовно-моральне виховання в контексті концепції нової української школи;
  • перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування;
  • механізми впровадження предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, загальноосвітніх та вищих закладах освіти;
  • інтеграція матеріалів духовно-морального спрямування у процес викладання загальноосвітніх дисциплін;
  • засоби навчання з предметів духовно-морального спрямування.

 

До участі у роботі з’їзду запрошуються народні депутати України; представники Міністерства освіти і науки України, обласних, міських і районних управлінь освіти і науки, вищих навчальних закладів; науковці, що вивчають проблеми духовно-морального виховання; директори загальноосвітніх навчальних закладів, їхні заступники з навчально-виховної роботи; викладачі предметів духовно-морального спрямування; директори та вихователі дошкільних навчальних закладів; учителі, що інтегрували матеріали духовно-морального спрямування у викладання інших дисциплін; представники релігійних і громадських організацій, психологи, соціологи.

У процесі роботи з’їзду планується напрацювати низку документів, які відповідатимуть на виклики сьогодення: подальше викладання предметів духовно-морального спрямування, інтеграційні процеси, вихід з духовної кризи, виховання патріотизму дітей та молоді.

Перед з’їздом пропонуємо провести засідання кафедр, рад факультетів і вищих начальних закладів, педагогічних рад, методичних об’єднань, а також районні та обласні конференції з питань стану, проблем та перспектив духовно-морального виховання дітей і молоді та викладання предметів духовно-морального спрямування.

 

Запрошуємо усіх бажаючих до участі у роботі з’їзду.

Бажаючих взяти участь просимо заповнити і надіслати на адресу Організаційного комітету реєстраційну форму, що додається.

Просимо сприяти у поширенні інформації про проведення з’їзду.

 

Організаційний комітет

 

Контакти Організаційного комітету:

ел. пошта: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

телефони: (067) 104 5737; (067) 503 2005