Про те, як розвивалася християнська музика, які етапи проходив церковний спів від початку свого існування в Європі розповість нам Олександр Віталійович Пустовіт в новій музично-просвітницькій програмі «Великі композитори християнської Європи».

Про автора програми: Кандидат фізико-математичних наук, професор кафедри філософії, закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка (1979) та Київську народну консерваторію (1989). Канд. фіз.-мат. наук (1986). Лауреат Всеукраїнського конкурсу лекторів (1989, друга премія). Концертував в складі фортепіанного дуету. З 1996 р по 2006 р викладав у Національній Музичній Академії України (курси «Історія художньої культури», «Поетика»). В даний час професор кафедри філософії МАУП (курси «Етика», «Естетика», «Логіка», «Історія європейської культури»). Автор численних публікацій з історії та теорії мистецтва і декількох передач Українського радіо ( «Музика Моцарта-дитини»; «З історії клавирного дуету»; «Моцарт і Пушкін»). Ініціатор «багатосерійного» просвітницького лекційного циклу "Історія європейської культури", що реалізується як єдиний сюжет. Ерудований знавець, дослідник і пропагандист класичного мистецтва в його кращих зразках, збирач, цінитель і «гурман» музики XVIII століття.

Про передачу: Ви дізнаєтеся про визначальних композиторів Європи, починаючи від Середньовіччя, закінчуючи минулим століттям, їх біографію, особливості стилю, а також зможете послухати їх найвідоміші твори. Автор програми детально характеризує творчість композиторів, розтлумачує специфічні терміни і послідовно розповідає про причини розвитку і зміни християнської церковної музики. У базі циклу вже є програми з такими іменами, як Мораліс, Бах, Гендель, Скорлатті, Гайдн ...

Передача несе в собі культурно-просвітницький характер. Слухаючи її, ви безсумнівно отримаєте естетичну насолоду від почутого, а також від манери подачі матеріалу автором.

Слухайте в ефірі в Різдвяний період з 25 по 31 грудня о 16:00.

Дивіться інтерв'ю з Олександром Пустовітом у рамках програми "Світлі гості".