Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


Народження Ісуса Христа у Марії – можна розглядати, як пророчий образ народження згори для кожної віруючої людини. Тому, Різдво завжди і для всіх – актуальне. Написано: «Шостого ж місяця був посланий від Бога ангел Гавриїл у галилейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви – Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах. Вона ж, побачивши його, стривожилася від слів його і міркувала, що б то значило це привітанняІ сказав Їй ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога.» (Лк. 1:26-30).
 
Благодать, яку знайшла Марія, – це не Її заслуга, тому що написано: «Бо благодаттю ви спасенi через вiру, i це не вiд вас, це – Божий дар: не через дiла, щоб нiхто не хвалився.» (Еф. 2:8,9). Бог хоче, щоб усі отримали спасіння і пізнали істину. Так само Бог хоче, щоб кожен із нас, як і Марія, знайшов благодать, щоб у кожному з нас відобразився Господь. Благодать – це дар Божий, щоб як у Марії, так і в усіх людях на землі відобразився Господь.
 
Далі у Євангелії написано: «І ось зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус.» (Лк. 1:31). Як зачати? – для того, щоб зачати, потрібно прийняти зерно, про яке сказано: «Зерно це слово Боже.» (Лк. 8:11). Марія сказала: «… Я Раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм.» (Лк. 1:38), тобто, Вона прийняла Зерно Слова Божого у смиренні. Пам’ятаймо, що Зерно – це Слово Боже, а Слово Боже – це Сам Бог: «Споконвіку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог.» (Ін. 1:1).
Отже, Марія зачала від Зерна Божого, від Слова Божого – від Бога, і в Ній народився Христос – Син Божий: «… Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим.» (Лк. 1:35). Так само й ми: коли приймаємо Слово Боже у смиренні – в нас відображається Христос.
 
Народження згори – це таємниця. Народження згори – це Христос у нас, але ця таємниця відкривається тому, хто вже народився згори. Написано: «… тайну, заховану вiд вiкiв i ро­­­дiв, нинi ж вiдкриту святим Його, яким Бог зволив показати, яке багатство слави в тайнi цiй для язичникiв, бо вона є Хрис­тос у вас, надiя слави,» (Кол. 1:26,27): тобто, неможливо пояснити невіруючій людині, як у віруючій людині перебуває Христос! Бог відкриває особисто кожному, як Він у ньому перебуває! Жодна людина не може пояснити іншій людині, як у ній перебуває Христос! Написано: «Хто вірує в Си­на Божого, має свідчення в собі самому;» (1 Ін. 5:10).
 
Отже, для того, щоб зачати в утробі, Марії потрібно було прийняти Зерно, яке являється Словом Божим. Також Їй потрібно було звершити сповідання – Кого саме Вона народить. Потрібно було назвати Ім’я Сина Божого, Якого Вона народить. Написано: «І ось зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус.» (Лк. 1:31). Так само й усі ми: після того, як ми проявили смирення перед Христом, прийнявши Зерно Слова Божого, – ми повинні назвати Його на Ім’я – звершити сповідання, як написано: «Хто сповiдує, що Iсус є Син Божий, в тому перебуває Бог i вiн у Бозi.» (1 Ін. 4:15). Через наше сповідання, і через нашу віру, що Ісус є Син Божий – в нас народжується Христос. Різниця лише в тому, що в Марії Ісус Христос народився у плоті, а в кожній віруючій людині Ісус Христос народжується Духом Святим: «У Hьому і ви, почувши слово iстини, благовiстя вашого спасiння, та увiрувавши в Hього, були вiдзначенi обiцяним Святим Духом,…» (Еф. 1:13).
 
 
Далі написано: «Марія ж сказала ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим.» (Лк. 1:34,35). Тобто, як це відбувається? Якщо до приходу Христа Бог Сам окремо обирав, кого благословити, то, коли Ісус на Хресті сказав «Звершилося…» (Ін. 19:30), – розірвалася завіса в Храмі, і Дух Святий вилився на всіх людей: «І буде після того, виллю від Духа Мого на всяку плоть,» (Іоїл. 2:28). Бог любить усіх людей, і «… хо­че, щоб усi люди спаслися i досяг­ли пiзнання iстини.» (1 Тим. 2:4). Бог намагається досягти кожну людину Духом Святим! Людина сама не може знайти Бога, це Бог знаходить усіх, і приводить до Христа. Ісус говорить: «Ніхто не може прийти до Мене, якщо Отець, Який послав Мене, не залучить його;» (Ін. 6:44). Тобто, Бог Духом Святим спонукає кожну людину звернутися до Христа, спонукає кожну людину прийняти Зерно Слова Божого, спонукає людину йти до церкви, відкрити Євангеліє, «випадково» включити приймач на хвилі радіо «Еммануїл», чи вислухати віруючого сусіда.
Усі люди на землі в будь-якому випадку створені за образом і подобою Божою. Бог любить кожну людину, Він стукає до кожної людини: Він достукався і до нас Духом Святим – в нас з’явилося бажання звернутися до Бога і прийняти Євангеліє. Той, хто прийме смирення перед спонукою Духа, – той прийме Зерно Слова Божого, у тому народиться Христос. Так само прийняла смирення і Марія, зачавши Христа: «… бо зглянувся на смирення раби Своєї,…» (Лк. 1:48).
 
Коли Марія проявила смирення перед Богом, Вона назвала Себе Рабою Господньою: «… Я – Раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм.» (Лк. 1:38) – тоді в Ній народився Ісус Христос – у плоті. Так само Ісус народжується і в нас: тільки не так, як у Марії (у плоті), Він народжується в нас Духом!
Рішення за нами: чи згодні ми стати рабами, як Марія? Адже, визнати себе рабом перед Богом – це і є проголошення Його Господом. Бог не може бути Господарем, якщо ми не будемо Йому рабами! Він не буде тиснути на нас, домінувати, змушувати, тому що Бог «… лагідний і смиренний серцем,» (Мф. 11:29). Але, якщо ми визнали Ісуса Христа Господарем, – цим самим ми проголосили себе рабами для Господа. А раб нічого не вирішує! За раба вирішує його Господар! Якщо ми самі вирішуємо – ми поки що самі для себе боги. Якщо ж за нас вирішує Бог – лише тоді ми стаємо рабами Господаря.
Отже, для того, щоб прийняти Зерно Слова Божого і отримати спасіння – нам потрібно стати Йому рабами, а для цього нам потрібно сповідати Ісуса Христа своїм Господом: «Бо якщо вустами твоїми будеш сповiдувати Iсуса Господом i серцем твоїм вiрувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся,…» (Рим. 10:9), «Бо «всякий, хто покличе iм’я Господ­нє, спасеться».» (Рим. 10:13).
 
Якщо ми стаємо рабами Господу – Зерно Слова Божого буде зростати в нас. Тоді більше й більше в нас буде відображатися Христос. І якщо Марія народила Ісуса Христа фізично видимого, то ми народжуємо невидимого Христа у своєму серці – Духовного. Але, прояв Христа в нас видно з того, що коли в нас відобразився Христос, – в нас відобразилася любов Божа. Ми бачимо, як в нас зростає любов до братів: «Всякий, хто вiрує, що Iсус є Христос, вiд Бога народжений, i кожен, Хто любить Того, Хто народив, любить i Того, Хто народився вiд Hього.» (1 Ін. 5:1).
 
Коли Бог відображається в нас у всій повноті – ми любимо ближнього, так само, як Ісус любить всіх людей. Це і є та єдина заповідь, яку залишив нам Христос: «Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного.» (Ін. 13:34).
Якщо ми народилися згори, і після цього зі смиренням продовжуємо приймати Євангеліє, – в нас більше й більше зростає Христос: це означає, що в нас все більше й більше зростає Божа любов, яка приводить нас до спасіння: «Любов досягає в нас такої довершености, що ми маємо дерзновення в день судний, бо робимо в цьому свiтi, як Вiн.» (1 Ін. 4:17) – це і є наше спасіння. Тобто, якщо Христос відобразився в нас настільки, що ми любимо братів безумовною любов’ю, такою ж, якою нас полюбив Господь, – ми вже не маємо сумнівів у нашому спасінні: «Ми знаємо, що ми перейшли зi смерти в життя, бо любимо братiв;» (1 Ін. 3:14).
 
Отже, народження Ісуса Христа в Марії – це пророчий образ народження Ісуса Христа в нас! Тому, можна розмірковувати, що Різдво – це не десь там, за тисячі кілометрів і дві тисячі років назад, а Різдво відбувається прямо зараз по всій землі. Щодня у тисячах людей, які проявили смирення перед Богом, прийняли Євангеліє і сповідали Його своїм Господом, – народжується Господь. Зараз на планеті вже два мільярди християн, і щодня Різдво Ісуса Христа звершується в серцях тисяч людей, у всіх країнах, всіма мовами, наближуючи друге пришестя нашого Господа.
 
 
Автор – Олексій Волченко
 
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.