Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


У Святому Писанні є вірш, у якому написано: «І, приступивши, ученики сказали Йому: чому притчами говориш їм? Він сказав їм у відповідь: тому, що вам дано розуміти тайни Царства Небесного, а їм не дано. Бо хто має, тому дасться і примножиться, а хто не має, у того відніметься і те, що має. Тому говорю їм притчами, що вони, дивлячись, не бачать, і, слухаючи, не чують, і не розуміють;» (Мф. 13:10-13). Постає запитання: кому ж Ісус Христос відкривав Своє Слово?
 
 
Ісус відкрив значення цієї та інших притч не тільки апостолам, а й усім, хто б Його про це не запитав. У Євангелії від Марка цей вірш написаний дещо по-іншому: «Коли ж залишився на самоті, то ті, що були з Ним разом з дванадцятьма, запитали Його про притчу. І сказав їм: вам дано знати тайни Царства Божого, а тим, зовнішнім, усе буває в притчах,…» (Мк. 4:10,11). Написано, що не тільки апостоли, але й всі, хто оточували Ісуса, просили розтлумачити притчу. Якщо людина захоче дізнатися значення притчі, і буде просити у Христа розтлумачити її, – Ісус неодмінно відкриє їй: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють.» (Мф. 7:7,8) – Ісус сказав, що КОЖЕН, хто просить, – отримає. Він не обмежував розуміння Себе тільки апостолами! Усі, хто прагне пізнати Христа, отримують відповіді: «… стояв Ісус і голосно говорив: хто спраглий, нехай іде до Мене і п’є.» (Ін. 7:37). Виходить так, що саме ця жага і визначає можливість розуміння слів Ісуса Христа. Якщо ми всім серцем прагнемо відповідей у розумінні Біблії, докладаємо зусилля, щоб зрозуміти Святе Писання, – Бог обов’язково дасть це розуміння.
 
Зараз усім віруючим у Христа також доступне розуміння Слова Божого. Адже всі, хто увірували, отримали Духа Святого, як написано: «У Hьому і ви, почувши слово iстини, благовiстя вашого спасiння, та увiрувавши в Hього, були вiдзначенi обiцяним Святим Духом,…» (Еф. 1:13). Тільки Дух Святий відкриє нам тлумачення Слів Христа: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину;» (Ін. 16:13).
Якщо ми читаємо Євангеліє, і чогось не розуміємо, – потрібно звернутися у молитві до Ісуса Христа, попросити, щоб Він пояснив Своє Слово Духом Святим. Лише тоді Дух Святий відкриє всередині нашого серця все, що говорив Ісус Христос у Біблії. Без Духа Божого ми не можемо зрозуміти Слово, тому що Слово Боже – духовне: «Знайте насамперед те, що нiяке пророцтво в Писаннi не залежить вiд власного вирішення. Бо нiколи не було пророцтва з людської волi, а промовляли його святi Божi люди, натхнені Духом Святим.» (2 Пет. 1:20,21).
 
Тільки наше бажання знайти Бога і зрозуміти Біблію визначає, відкриється нам Господь, чи ні. Усе залишилося так само, як і тоді – 2000 років назад Апостоли мали настільки сильне бажання знайти Бога, що залишили свої домівки, і пішли за Ісусом для того, щоб пізнати Його!
 
Так само, як Бог відкривав Своє Слово апостолам в часи Ісуса Христа, так само й зараз Він відкриває Своє Слово будь-якій людині, яка прагне Його знайти, яка готова залишити все, що заважає пізнанню Бога.
 
 
Автор – Олексій Волченко
 
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.