Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Програма: «Сімейна консультація»

Ведуча: Ірина Суботовська

Гості: Ірина та Валерій Коропи, служителі

 

Ведуча: В який період життя ви зустрілися?

Ірина: Ми вже 32 роки разом. І зустрілися ми, коли були невіруючими. Я згадую смішний випадок. Нас колись у Сакраменто запросили на сімейqне служіння. Там було багато людей, подружь. І почали запитувати у присутніх, де хто познайомився. Всі гості були з віруючих сімей, традиційних церков. І коли дійшли до нашої пари, ми розповіли, що познайомилися в ресторані. Запанувала мовчанка. Але потім ми пояснили, що ми - не з потомствених віруючих. Познайомилися ми, справді, в ресторані 32 роки тому.

Валерій: Ні, 33. Ми познайомилися в 1985-му. Це одружилися ми в 86-му.

Ведуча: У книзі, яку я тримаю в руках, автор пише, що спочатку він втратив роботу, а потім - і сім'ю…

Валерій: Я перший раз одружився в 19 років. Я намагався зберегти цей шлюб. Але я зрозумів, що навіть з Богом іноді ми, як це буває, буксуємо. Потім, через молитву, піст ми вирішуємо багато питань. Але зберегти першу сім'ю я не зміг, ми з дружиною розлучилися. І відразу ж я познайомився з Ірою. Буквально за рік ми одружилися. Але у нас був важкий період. Я, можливо, в силу свого характеру, потрапив в алкогольну, а потім - в наркотичну залежність. І в такій атмосфері ми проіснували багато років. У 1992-му ми практично розлучилися. Іра зрозуміла, що не може мене змінити. Вона поїхала до своїх батьків. А я потрапив додому до однієї людини. Я знав, що Бог є, але не міг Йому підкоритися і вирватися з тієї пастки, в яку потрапив. І коли ми помолилися молитвою покаяння в домі мого знайомого (він нині - пастор запорізьких церков), він зателефонував Ірині і сказав: «Я зараз привезу тобі нову людину». Вона відповіла: «Привези, подивимося».

Ірина: Я хочу додати: коли був цей алкогольно-наркотичний період, і пошук виходу з ситуації, що склалася, я чітко пам'ятаю, що я молилася. Я побачила себе поза нею. Я зрозуміла, що це не моє життя, моє життя - інше, і скоро це все зміниться.

Ведуча: Нам часто телефонують слухачки і кажуть: «У мене чоловік у запої вже 3-й місяць». Ви є живим прикладом Божої сили. Ви 33 роки разом і ви - прекрасна, благословенна сім'я.

Валерій: Але, менше з тим, ми пережили всі кола пекла. Звичайно, найважче було до того, як ми прийшли до церкви. Це було реальне пекло на землі. В останні 3 роки я без наркотиків жити не міг. І мене вже ніщо не цікавило. Втім, і в християнському житті виникало чимало складних моментів. Я був законником, був занадто правильним у своїх очах.

Ірина: Просто Валера відразу пішов у служіння. І проводив багато часу в молитві. Йому нічого не платили. А я працювала. У служінні час від часу з'являлася. Дитина, дім були на мені. Цей період був болючим. Але ми його пройшли.

Ведуча: А що було ключовим в моментах, коли виникали думки: все, з цим треба щось робити або прощатися одне з одним?

Ірина: Напевно, було підпорядкування Духові. Тому що одного разу на служінні, коли Валера вже писав свої пісні, десь всередині себе я зрозуміла, що це - майбутнє нашої сім'ї. І що Бог через чоловікове служіння буде піднімати інших. І мені в цьому потрібно йому допомагати.

Ведуча: І це вас спонукало не сходити зі шляху?

Ірина: Так, увесь час. Ну, і, звичайно, я Валеру дуже любила. Любила навіть у той наркотичний період.

Валерій: А я в той момент любив тільки себе і задоволення.

Ірина: Я знаю, що «переможе любов», це справді так і є. Якщо любов у серці, і вона проростає, хоч якими б гілками ти її закидав, вона однак дасть свої плоди...