Цікава наука соціологія
Програма: «Світлі гості»
Ведучий: Владислав Бондарков
Гостя: Софія Федорчук, член Європейського молодіжного парламенту України
Що таке соціологія? Яку сферу вона вивчає? І наскільки правдивими є соціологічні прогнози? Про це говоримо із Софією Федорчук, членом Європейського молодіжного парламенту України.
Ведучий: Софіє, Ви вивчали соціологію. Мені просто цікаво, що це таке?
Софія: Знаєте, як мій викладач сказав на першому курсі: «Ви зрозумієте, що таке соціологія, на четвертому курсі». Соціологія – це наука, яка вивчає суспільство. Але ми займаємося суспільством з усіх боків. Ми як аналітики суспільства досліджуємо настрої людей, чому ці люди так роблять, що впливає на них, як зробити так, щоб людям було краще, і потім передаємо спеціалізовану інформацію в інші руки.
Ведучий: І як так сталося, що Ви зацікавилися цією темою?
Софія: Якщо бути чесною, я не знала, куди подаю документи. Я не усвідомлювала, що це таке. Я просто бачила, що це щось близьке до політології, бо я завжди хотіла її вивчати. Але так склалося життя, що я вступила на соціологію.
Ведучий: А в чому різниця між «мрією» і «реальністю»?
Софія: Насправді, різниця не така й велика. Для прикладу: в кожного політика, депутата, Президента є свій соціолог. Це людина, яка прогнозує його шанси на те, чи він стане Президентом, і проробляє йому вступну кампанію. І в цьому – плюс. Бо я буду знати, як добре чи, навпаки, погано працює мій соціолог.
Ведучий: Можна сказати, що пророки теж були соціологами. І вони прогнозували події у світі. Але мені сказали, що такі прогнози дуже важко робити. Чи не багато скепсису сьогодні щодо сучасних прогнозів?
Софія: Не без цього. Проте і в історії були неймовірні помилки, які досі ніхто не забув. Наприклад, Геллап здійснив своє дослідження. Це був перший соціолог, котрий, у принципі, правильно зробив дослідження, яке він потім підтвердив. Проте були такі помилки, які не пробачаються. Але якщо ти все робиш правильно, всі нюанси враховуєш у своєму дослідженні, ти можеш на 95 відсотків сказати, що буде так. Решту 5 відсотків з’являться десь не в найкращому варіанті, проте ти даєш ці 5 відсотків і кажеш людям, що ти не пророк, що ти можеш припуститися помилки…
- Категорія: Інтерв'ю з гостями
- Опубліковано: 27 серпня 2018
- Останнє оновлення: 06 вересня 2018