Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


Програма: «Це реально»
Ведучий: Сергій Цвєтков
Гість: Роман Ващук, співак, композитор


Співак. Композитор. Співорганізатор та ведучий масштабних фестивалів «Живи-Fest» та «Різдво-Fest». Патріот України. Оборонець сім’ї та батьківства. Знайомтесь, це – Роман Ващук. Про особистий шлях до Бога, а також свою творчість та служіння розповідає гість програми «Це реально».

Ведучий. Романе, чи пам’ятаєш ти свій перший твір?

Роман. Гадаю, що мій перший твір з’явився в років 13-14. Це була пісня. І чомусь більшість моїх товаришів, які її чули, зовсім інакше розуміли текст. Там було слово «хамелеон». А всі його розуміли як «мільйон». І вони просили мене: «Заспівай, будь ласка, пісню «Як мільйон». А я відповідав: «Ні, це «Хамелеон». Тому що у ній був закладений глибокий філософський сенс, думка про те, як людина може підлаштовуватись під різні ситуації. І я цю пісню виконував перед друзями і на сцені.

Ведучий. А які сцени в тебе були в 13-14 років?

Роман. Я прийшов до церкви і, мабуть, за декілька місяців мені виповнилося 14. Тому грав у церкві.

Ведучий. А як ти туди прийшов? Батьки тебе запросили?

Роман. Ті люди, які здійснюють вуличні євангелізації, отримали підтвердження, що це служіння працює. Мене запросили на вулиці, дали мені флаєр. А я в той час, десь з 12 років, почав дуже серйозно цікавитись філософією, багато читав, ходив на різні філософські конференції, знав різних доповідачів. І мені цікаво було довідатися, що таке християнство і як люди живуть за книгою Біблією. І так прийшов до церкви – через філософію, релігієзнавство, теологію. Хоча іноді філософія веде людей, навпаки, в інший бік…

…Місяців 2 я ходив до церкви і просто спілкувався з людьми. І досить цікаво, що син пастора був філософом. І в нього були досить глибокі проповіді, яких я потребував. Бог знав, в яке місце мене привести. І за 2 місяці я покаявся…

Ведучий. Як відбувається процес народження пісень?

Роман. Насправді, досить часто для написання твору потрібне якесь враження. Щось, що приходить ззовні. Це може бути сніг, сонце, стосунки з людьми, якийсь захід… Ці емоції спонукають до того, щоб покласти їх на папір. Я маю на увазі ноти, не тільки слова. Чи якась закоханість. Хтось тобі сподобався, і ти сідаєш, береш гітару і пишеш. На творчу людину, як правило, зовнішні фактори впливають, маю на увазі, в позитивному плані…