Про взаємодію психології і християнства (Віталій Сидоркін) частина 1
Програма: «Світлі Гості»
Ведучий: Владислав Бондарков
Гість: Віталій Сидоркін, психолог
Як взаємодіють психологія і християнство? Чи можлива взагалі така взаємодія? Які цілі у священика і психолога? Про це та інше в нашій програмі говорить психолог, віруюча людина Віталій Сидоркін.
Ведучий. Мені цікаво поговорити з тобою про християнську психологію. Хоча ти виправив мене, сказавши, що правильно казати «християнство і психологія».
Віталій. Саме так. Тому що християнство і психологія - трошки різні. Їх краще поєднувати якимось чином. Краще спочатку християнство і психологію відокремити, і тоді можна зрозуміти, як вони взаємодіють між собою в нашому сучасному світі і що ми під цим взагалі маємо на увазі.
Ведучий. Ти від 2013 р. здобував певну освіту?
Віталій. Так, я навчався на психолога, здобув диплом.
Ведучий. Але, крім того, ти - наш колега. Ти - журналіст і працював за фахом.
Віталій. Так, я працював в газеті й на християнському сайті...
Про психологію. Віталій Сидоркін, психолог (частина 2)
Ведучий. Є таке обережне ставлення невоцерковленних людей до психології в християнстві. Якщо говорити в православному контексті, то є душеопікуни, духівники, люди, які мають духовні дари. Й існує така думка, що коли є такі люди, пастирі, навіщо тоді потрібна психологія в православній церкві? Ти стикався з таким поглядом?
Віталій. Так, я постійно це чую. Дуже близьке служіння психолога і священика, здавалося б, але у них цілі різні. У священика мета - порятунок душі. А у психолога інша мета - щоб людині в цей момент стало легше жити. Психолог не має на меті загробного світу - «А що буде там?». У цьому першорядна різниця...
- Категорія: Інтерв'ю з гостями
- Останнє оновлення: 16 жовтня 2018