Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Програма: «Світлі Гості»

Ведучий: Владислав Бондарков

Гість: Віталій Сидоркін, психолог

Як взаємодіють психологія і християнство? Чи можлива взагалі така взаємодія? Які цілі у священика і психолога? Про це та інше в нашій програмі говорить психолог, віруюча людина Віталій Сидоркін.

Ведучий. Мені цікаво поговорити з тобою про християнську психологію. Хоча ти виправив мене, сказавши, що правильно казати «християнство і психологія».

Віталій. Саме так. Тому що християнство і психологія - трошки різні. Їх краще поєднувати якимось чином. Краще спочатку християнство і психологію відокремити, і тоді можна зрозуміти, як вони взаємодіють між собою в нашому сучасному світі і що ми під цим взагалі маємо на увазі.

Ведучий. Ти від 2013 р. здобував певну освіту?

Віталій. Так, я навчався на психолога, здобув диплом.

Ведучий. Але, крім того, ти - наш колега. Ти - журналіст і працював за фахом.

Віталій. Так, я працював в газеті й на християнському сайті...


Про психологію. Віталій Сидоркін, психолог (частина 2) 


Ведучий. Є таке обережне ставлення невоцерковленних людей до психології в християнстві. Якщо говорити в православному контексті, то є душеопікуни, духівники, люди, які мають духовні дари. Й існує така думка, що коли є такі люди, пастирі, навіщо тоді потрібна психологія в православній церкві? Ти стикався з таким поглядом?

Віталій. Так, я постійно це чую. Дуже близьке служіння психолога і священика, здавалося б, але у них цілі різні. У священика мета - порятунок душі. А у психолога інша мета - щоб людині в цей момент стало легше жити. Психолог не має на меті загробного світу - «А що буде там?». У цьому першорядна різниця...