Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Програма: «Світло підтримки»

Ведуча: Олеся Василенко

Гостя: Ірина Горбань, мама, яка здійснює домашнє навчання дітей

 

Що таке домашнє навчання дітей? У чому його переваги і, навпаки, вади? Що потрібно знати і пам'ятати батькам, які зважилися на домашнє навчання синів і дочок? Про це та багато іншого розповідає Ірина Горбань.

Ведуча. Чому, за вашими спостереженнями, у дітей зникає цікавість до навчання у звичайній школі?

Ірина. ...З 10 років навчання, за американською статистикою, дитина витрачає 4 роки на організаційні питання: очікування когось, дорогу до школи, перекличку, перехід із класу в клас… 4 роки дитина витрачає мозок даремно. Чого навчає наша система? Підводитися, коли дзвінок. Говорити, коли дозволено. Боятися начальства. Руйнується ініціатива дитини, її воля, дитина починає мислити за підручником. А що таке підручник? Це тричі пережований продукт.

Ведуча. Ну, і, напевно, немає такої можливості для творчого розвитку, як удома?

Ірина. Так. Ще хочу сказати, що школа навчає вчорашнього дня. 95% інформації і, взагалі, всього того, що дитина робить у звичайній школі, їй не знадобиться в житті. Й тому я стала шукати відповіді на питання: як навчати дітей сьогодні, щоб це їм знадобилося завтра? Процитую психолога Людмилу Петрановську, котра мене надихає. Вона вивела принцип «4К», які можуть допомогти дитині стати успішними в житті: «1 - комунікація, 2 - кооперація, 3 - креативність, 4 - критичне мислення». Ось цього всього в школі взагалі не вчать. Тому я забрала дітей додому і взяла їх під свій контроль...