ПАТРІОТИЗМ, ДУХОВНІСТЬ І МОРАЛЬ = РІВЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
Організатори круглого столу: народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання "За духовність, моральність та здоров"я України" Павло Унгурян та доцент КНТЕУ, член Ради молодих вчених при МОН Ольга Романенко. Вони насамперед закцентували увагу, що в сучасних важких умовах в Україні питання національної безпеки держави суттєво залежать від духовно-моральних цінностей населення, формування яких варто посилити через науково-освітні процеси та закріпити законодавчо.
Учасники зустрічі зазначили, що неякісне патріотичне виховання населення, особливо відсутність або низький рівень духовно-морального виховання, може загрожувати національній безпеці України, оскільки призведе до деформації повсякденної та професійної етики населення країни,«відтоку інтелектуального капіталу країни за кордон», зростання злочинності через відсутність цінностей у молоді, зростання кількості розлучень, нещасливих сімей, сиріт та абортів, поглиблення психологічних травм молоді і старших людей в результаті АТО, процесів переселення з Донбасу та інших негативних наслідків.
Протягом 2012-2014 рр. кількість молодих учених, котрі працюють/навчаються у вищих навчальних закладах та наукових установах, зменшилась з 40 тис. до 33 тис. осіб. Ця тривожна тенденція вимагає суттєвого коригування з боку органів державної влади в контексті реалізації державної політики щодо інтелектуального капіталу країни.
Забезпечення виховання духовно-моральних компетентностей молоді під час освітнього процесу в школах та університетах, розробка нових і цікавих програм патріотичного виховання, які б прищеплювали оптимізм і любов до рідної землі, народу, духовні та сімейні цінності, а не виключно спортивні навички та інтелектуальні знання – одне з головних завдань України на шляху до підвищення рівня національної безпеки.
Учасники круглого столу наголосили, що необхідно здійснювати моніторинг процесів в освіті, що загрожують національній безпеці України як органами влади, так і батьківськими комітетами, науковцями та освітянами, а його результати якого мають оперативно направлятися у Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України.
Інформування народу України про виклики, загрози та можливості протидії впровадженню неефективних та загрозливих тенденцій в освіті, що загрожують національній безпеці України, необхідно здійснювати через наукові публікації, прес-конференції, репортажі у ЗМІ, соціальні мережі, сайти та батьківські комітети.
- Категорія: Новини християнського свiту
- Останнє оновлення: 26 липня 2016