"ВЕНЕЦІАНСЬКИЙ ЧАРІВНИК АНТОНІО ЛЮЦІО ВІВАЛЬДІ" НА СЦЕНІ ЛЬВІВСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ ПРИГОТУВАВ ПРЕМ'ЄРИ ТА СЮРПРИЗИ
Директор та диригент Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко розповів, що концерт відбудеться в рамках циклузаходів, на кожному з яких висвітлюватимуть творчість одного композитора. У четвер, 24 листопада, о 19:00 прозвучать неперевершені концерти Вівальді, серед яких є і прем’єри для львівської публіки. Зокрема, вперше у Львові буде виконано Концерт для двох скрипок та двох віолончелей. «Також одна з інтриг цього вечора – новий погляд на знайомий оркестровий елемент, фагот. Професор Львівської консерваторії Володимир Старко представить один з шедеврів епохи Ренесансу – Концерт для фаготу з оркестром. Це великою несподіванкою для прихильників «Віртуозів Львова», – розповів Сергій Бурко. Він зазначив, що Вівальді написав цей твій настільки віртуозно, наче інтуїтивно сам передбачив розвиток інструменту у майбутньому. Адже фагот у XVIII столітті був ще далеким від досконалих сучасних інструментів.
Ще однією приємною несподіванкою вечора на філармонійній сцені стане виконанн Концерту для органу та скрипки. Солісти Володимир Дуда та Олена Мацелюх подарую львів’янам можливість почути величний та монументальний твір для органу у супроводі «Віртуозів Львова». Також Сергій Бурко розповів, що до концерту долучиться молодий скрипаль Олександр Колесса, онук знаного композитора Миколи Колесси. Талановитий учень музичної школи імені Соломії Крушельницької виконає Концерт для скрипки з оркестром.
«Зараз такий час, що всі потребують позитивної енергетики. Саме такою є творчість Антоніо Вівальді, яка переживає відродження та дуже популярна в наш час – зокрема «Пори року та його хорові твори, – пояснив Сергій Бурко. – Думаю, що наш проект зацікавить прихильників камерної музики та творчості видатного італійця. Ми намагалися віднайти його найкращі композиції для програми, щоби дати львівському слухачеві змогу ввібрати позитив та колосальний енергетичний потенціал композитора», – зазначив диригент.
Антоніо Вівальді писав надзвичайно світську музику, проте не уникав і релігійної тематики – у ті часи без неї було неможливо творити. Сам композитор мав сан священника. Проте у цій іпостасі його абсолютно не сприймали. Зате у мистецькому світі Вівальді проявив себе блискучим скрипалем, композитором, організатором. Його творчість пережила незаслужене забуття після смерті автора – майже на 200 років. Друге відкриття геніального композитора здійснив італійський музикознавець Джентілі на початку ХХ століття. З його подачі спочатку Європа, а потім і весь світ знову почули та високо оцінили виняткову красу цієї музики Ренесансу.
Сьогодні шедеври XVIII століття підкорюють своєю легкістю, фантазією та глибоким наповненням, а Вівальді сміливо зараховують до одного з найбільш популярних митців у музиці. «Цей композитор дозволяє виконавцям бути дуже вільними в інтерпретації його творів. Зокрема, солісти можуть подавати його по-своєму і це буде логічно та красиво. Музика Вівальді завжди захоплює слухацьку аудиторію», – розповів диригент «Віртуозів Львова».
- Категорія: Новини християнського свiту
- Останнє оновлення: 22 листопада 2016