Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


 Найвища будівля світу зі скла

Величний собор «Кристалл» у Каліфорнії (США), найвищий скляний храм світу, перейшов у володіння католицької церкви.

Майже 30 років храм, побудований коштом пастора і телевізійного проповідника Роберта Шуллера, вважався не тільки однією з найбільших релігійних споруд у США, але й архітектурним шедевром. 40-метрову скляну грановану споруду спроектував відомий архітектор-новатор і модерніст Філіп Джонсон.

Сам собор потребував термінового капітального ремонту під потреби католицької громади. Реконструкція храму завершилася успішно. Вдалося зберегти всі архітектурні переваги будівлі, підвищити функціональність її обсягів. Скляний собор зміцнили в самому центрі сейсмонебезпечної ділянки в Каліфорнії, що було непростим завданням.

Залу храму також перебудували – з’явилися стіни, облицьовані природним вапняком для створення затишку, а також панелі на стелі - їх налічується 11 тисяч. Панелі зберігають належну температуру в приміщенні, поліпшують його акустичні властивості й трішки затемнюють. Цікаво, що зала собору вміщує майже 3 тисячі вірян.

Нині єпархія проводить 12 недільних богослужінь 4 мовами в інших будівлях на ділянці храму. Завершити оздоблювальні роботи у соборі Христа планують до весни 2019 року, а його освячення відбудеться влітку. Крім усього іншого, віряни мають намір налагодити із храму телевізійні та мережеві трансляції служб. Про це інформує портал КІРІОС.