ЄВГЕН ТАЙЦ і АНДРІЙ ШВЕД: МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕОЛОГІЇ «ЗОЄ»
Інститут «Зоє» - це те, що об'єднує вас, Андріє та Євгене, і це причина тому, чому ви зараз удвох присутні тут. Як же народилося це дитя - Інститут «Зоє»?
Євген: Цей Інститут почав Господь, і за це слава Йому. Все почалося з початку 90-х років, коли на Україну приїхав доктор Біл Басанський. Він заснував університет Зоє в Америці, а в Україні ми довгий час були філією. З 2010 року університет існує самостійно з очно-заочною формою навчання.
Ведучий: Скільки студентів навчається в університеті?
Євген: Щороку по-різному, тому що це програма, яку ми поширюємо на базі церкви, ми не відриваємо людей від їхніх церков, а проводимо своє навчання прямо в церкві і навчаємо за програмою, яка у нас є.
Ведучий: Євгене, ви зараз живете в Ізраїлі. Це також пов'язано з діяльністю університету?
Євген: Так, але це також співпало з моїми особистими бажаннями, так як я давно до цього йшов, в мені тече єврейська кров, і ми хотіли починати там також наш університет, і зараз рухаємося в цьому руслі.
Ведучий: А які умови для навчання в університеті?
Андрій: На початку хотілося б сказати про важливість систематичного навчання, а не тільки самоосвіти через Інтернет й інші шляхи. Людина найкраще сприймає інформацію в групі, а також навчання в спеціальному закладі дає можливість поглибленню і систематичному вивченню ...
Ведучий: А хто вам передав це знання і хто вас навчав?
Андрій: У мене є і світська освіта - я закінчив Київський Політехнічний Інститут «Менеджмент поліграфічних підприємств», друга освіта - це Московська семінарія Богослов'я, а також Інституті ЗОЄ, зараз я продовжую своє навчання у цій сфері ...
Євген: Свою світську освіту я починав в Інституті фізкультури, але після увірування моє життя перевернулося, і буквально на перший рік я поїхав вчитися до Біблійного коледжу в Естонію. Для мене тоді це було гранично важливо, і я відчував, що Бог мене закликає, потім, звісно, я закінчив Університет «ЗОЄ». Звичайно, людина дістанеться до Небес і без навчання, але яким буде її життя на землі, і що вона буде передавати іншим - я думаю, в цьому випадку насправді навчання допомагає. І ми пропонуємо дуже зручну систему- не потрібно далеко їхати, як нам колись доводилося, а навчання проходить прямо в церкві.
Ведучий: Але яка все-таки система в цьому Інституті, і як людина може вчитися там?
Андрій: Почну з нашої мети - дізнайся, осмисли і застосуй. У цих трьох категоріях ми і намагаємося працювати. А говорячи про систему навчання, у нас існує три форми - це очно-заочна, заочна або дистанційна і пасторська (освіта пасторів), тому що будь-яка проповідь - це відображення світогляду людини, який може бути сформований якимись хаотичними уривками знань, переживань, досвіду ...
Ведучий: Тепер питання до Євгена Тайца як до керівника міжнародного служіння «Скинія Давидова». Чому саме така назва?
Євген: Цей термін «Скинія Давидова» відомий досить багатьом, і багато служінь носять цю назву, і при складанні назви нашого служіння я не намагався бути оригінальним, але я вкладаю трохи інший сенс в ці слова, ніж я зустрічав його в інших. Скинія Давидова - це не просто побудова, але людина повинна знайти себе в цій скинії, бо це безпосередньо пов'язано зі зміною серця людини, і в Біблії сказано, що в останні дні Бог буде відновлювати саме Скинию Давидову.
Ведучий: А в чому особливість Скінії Давидової від храму Соломона або скинії Мойсея?
Євген: Скинія Мойсея була тимчасовою, вона стосувалася певних постулатів і законів, які людина отримувала. Скинія Мойсея - це людина, яка чула щось від Бога і передавала це народу, народ не хотів спілкуватися безпосередньо з Богом, знімаючи з себе відповідальність. Щось подібне відбувається сьогодні в багатьох церквах і служіннях. У сучасній церкві пастора і служителя несуть дещо інше служіння, мета - донести до кожного, що кожен сам відповідальний за своє духовне ходіння. У храмі Соломона усе віддавалося на волю харизмі царя, його таланту і дару. Ми також можемо провести паралель на деякі сучасні християнські церкви. А мета Скінії Давидової - привести людей в присутність Бога і відкрити їм те, що Бог працює в кожній людині, не важливо, яке положення людина займає в церкві, кожен з нас є царственим священством.
Ведучий: А чому, власне, ви вчите? Які дисципліни викладаються у вас?
Євген: Ми намагаємося наше вчення коригувати таким чином, щоб воно якомога більше відповідало тому посланню, яке написано в Новому Завіті.
Андрій: Наше навчання сконцентровано навколо протестантської думки, дуже багато тем зосереджені на вивченні окремих послань, а також теми богословського напрямку такі, як одкровення про Церкву, сім'ю, виховання дітей, управління фінансами та інші.
Ведучий: Питання від слухачів: а яка акредитація Інституту, і чи робляться якісь кроки по визнанню Інституту в Україні у зв'язку з новоприйнятим законом про християнську освіту.
Андрій: Наш Інститут вже як 3 роки входить в Асоціацію Християнських навчальних установ (ЕАА). Цей новий закон дає можливість отримання державної акредитації, до цього ми не мали такої можливості, але до цього ще потрібно пройти якийсь шлях. Зараз ми на етапі стерифікації дипломів (визнання державою). А державна акредитація - це також процес, який триватиме не один рік.
Ведучий: Ми зовсім небагато торкнулися питання сімей та дітей. Скажіть, у вас же напевно є свої сім'ї? Скільки у вас дітей, якого віку?
Євген: У мене двоє дітей, вже 21-й рік у шлюбі, старшій дитині - 19 років, молодшому - 14. Діти, присвячені Богу, сповідують Ісуса Христа Своїм Господом, ми разом служимо, ходимо на збори, а також я люблю, коли ми разом розмірковуємо, тобто я їх не просто наставляю і вчу, а задаю їм питання, вони мені задають питання, і я навіть дозволяю їм мислити, як вони хочуть, мені особливо подобається, коли у них з'являються якісь свої думки на якусь тему.
Андрій: Ми з дружиною одружилися буквально на два тижні пізніше, і вінчав нас Євген. У мене теж двоє дітей. Діти - це величезне благословення, вони допомагають тобі і твоїм переконанням бути актуальними.
Євген: Так, бути батьком - це велика праця, і в першу чергу - праця над собою. Хотілося б додати ще, що крім усього ми також організовуємо тури в Ізраїль, один з них називається «У пошуках скинії Давидової». Запрошуємо всіх бажаючих. У цьому році у нас буде тур в листопаді. І повірте мені, Ізраїль вам відкриється зовсім по-новому.
Ведучий: Дуже хотілося б торкнутися ще багато тем, що стосуються Ізраїлю, але це вже буде приводом для наступної розмови. Божих благословень.
Розмовляв: В’ячеслав Бондарьков.
- Категорія: Новини радіо
- Опубліковано: 06 жовтня 2015