У ЦЕРКВАХ НЕДООЦІНЮЮТЬ РОЛЬ СЛУЖІННЯ ХВАЛИ Й ПОКЛОНІННЯ
Серед християнських музикантів уже давно точаться дискусії про важливість професіоналізму в служінні поклоніння. За словами нашої гості, до музичного прославлення не можна ставитися поверхово: треба мати серце, яке шукає і прагне Бога, а також спеціальну професійну підготовку.
У Мирослави з дитинства було особливе ставлення до духовної музики, тому що така музика здатна не тільки торкатися струн душі, але й змінювати людину зсередини. Аналізуючи творчість композиторів-класиків, які часто були глибоко віруючими людьми, Мирослава зрозуміла, що інструментальна музика має величезний вплив на духовне відродження людини. Можливо, її роль у сучасному церковному служінні ще недостатньо оцінена, адже віруючі в основному звикли до пісенного поклоніння, слухаючи в першу чергу слова, а не мелодію. Однак саме музика, на думку нашої гості, здатна підсилити текст, зробити його вплив на серце людини значущим і глибоким. Тому так важливо, щоби між словами й мелодією були відповідність і гармонія. А найголовніше, тексти духовних пісень повинні ґрунтуватися на Божому Слові, тоді вони виконують свою основну місію – спонукають людину змінюватися на краще.
Гостя зазначила, що іноді в церквах недооцінюють роль служіння хвали й поклоніння. Часто віруючі приходять до церкви, коли вже йде прославлення. Вони більше орієнтовані на проповідь, ніж на поклоніння. Але саме під час нашої хвали і співу Бог хоче нам служити!
Можливу причину такого ставлення віруючих до музичного служіння Мирослава вбачає в недостатньому навчанні. Адже в багатьох країнах у християнських навчальних закладах є спеціальний предмет – богослов'я хвали й поклоніння, де викладаються біблійні принципи служіння прославлення.
Сучасні технічні досягнення: електроінструменти, мікрофони, проектори зі словами пісень і т. д. багато в чому спрощують організацію музичного прославлення. Проте іноді вони послаблюють відповідальність кожного віруючого за своє особисте служіння хвали й поклоніння. Механічно підспівані зі сторінок пісенника чи полотна проектора слова духовної пісні навряд чи допоможуть увійти у Божу присутність, бо поклоніння – це співана молитва, яка вимагає особистого посвячення. Тому, на думку нашої гості, людей треба вчити не тільки співати й плескати в долоні під час поклоніння й хвали, але найголовніше - шукати Бога і Його провидіння.
- Категорія: Новини радіо
- Опубліковано: 15 лютого 2016