Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

День журналіста — щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні, а також всіх, хто вважає себе причетним до комунікацій та поширення інформації:)

Нині журналістика — явище неоднорідне, різнобарвне і саме тому прекрасне. Класична модель «преса-телебачення-радіо» доповнилася різноманітними інтернет-виданнями та блогами. Серед журналістів чимдалі більшає фрілансерів — тих, хто не має спеціального редакційного завдання і працює сам на себе. Також нині багато журналістів, окрім телестудій, радіостанцій і офісів працюють віддалено, тобто за своїм лептопом, вдома, у зручних опен-спейсах, або навіть кав’ярнях. Цікавий факт — навіть цей текст написано у вагоні поїзда:)

Це свято встановлене 25 травня 1994 року Указом тогочасного Президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів.
За дату святкування прийнято 6 червня — це день прийняття у 1992 року Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів. Хоча спочатку святкування планувалось намітити 15 травня, адже саме у цей день у нашій країні вперше вийшло видання українською мовою — «Зоря Галицька».

Цікаво, що крім Дня журналіста, журналісти в Україні відмічають також:
- Всесвітній день свободи преси (3 травня)
- Міжнародний день солідарності журналістів (8 вересня)
- день зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе (16 вересня).
- День українськомовної преси (12 листопада)
- День працівників радіо, телебачення та зв'язку (16 листопада),
- Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів (2 листопада)

У журналістських колах все ще ведуться дискусії про те, чим, все ж таки, є журналістика — ремеслом чи творчістю? Більшість цілком справедливо вважає, що істина десь посередині, але те, що журналістика має колосальний потенціал впливу, визнають усі.
Через вплив, який журналісти мають на суспільство та суспільну думку, представників ЗМІ часто називають «четвертою владою».

Професійні журналісти — це люди, яким вдається дотримуватися принциповості в будь-якій ситуації. Їхнє основне завдання — донести до громадськості новини максимально об'єктивно. Вони не бояться опинитися в небезпеці, кидають виклик безпринципності та брехні і завжди зберігають незалежність.
Їм вірять, їх поважають і від них завжди чекають правдивих і актуальних новин.
Слово — потужна зброя, це знаємо з Біблії. Тому варто віддати належне професійним журналістам за плюралізм думок, принциповість в роботі та за зважене незаангажоване освітлення подій.

«Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізований медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок. Він має поступово позбуватися заангажованості, політичної обмеженості. Нового виміру мають набути взаємини держави і преси. У влади не може бути тем, закритих для журналіста. » (Із звернення Віктора Ющенка з нагоди Дня журналіста, 6 червня 2005)

Колектив Світлого радіо щиро вітає всіх колег із професійним святом! Будьмо, як Божі діти, взірцем чесності, моральності та відповідності професійним стандартам!
Натхнення, наснаги, відповідальності!

З днем журналіста!