Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як Бог міг померти?

 

Перечитуючи останні розділи Євангелій або, переглядаючи фільми про Ісуса Христа, ми бачимо моторошні сцени останніх днів Його земного життя. Зрада, катування, побиття, зневага, знущання… Ці жахіття закінчились для Ісуса Його останніми словами на хресті «Звершилось!» (Ін. 19:30). Але, оскільки після цих слів Ісус «… схиливши голову, віддав дух.» (Ін. 19:30), можна припустити, що Він помер. Як нам зрозуміти, що ж відбулося насправді? Адже, ми знаємо, що Ісус – втілення Бога, а Бог – вічний! Він не може померти! Чому ж тоді існує вислів «Бог помер»? Чи можливе таке твердження, якщо ми знаємо, що Бог ніколи не помирає?

 

Насправді, Дух не може померти, Дух – вічний! Але Бог (Дух) прийшов на цю грішну землю в плоті до нас, грішників, щоб відкупити нас від наших же гріхів. Написано: «Він прихилив небеса й зійшов, і морок – під ногами Його.  Хмарами, як покровом, Він покрив Себе, темними хмарами води Він огорнув Себе.» (Пс. 17:10,12). Бог прийшов до нас у Своєму Сині, щоб відкупити нас: «Бог послав Сина Свого в подобi плотi грiховної в жертву за грiх i осудив грiх у плотi, » (Рим. 8:3). Написано, що Бог принизив Себе тим, що став людиною: «Вiн, будучи образом Божим, не вважав за захват бути рiвним Боговi‚ але принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробив­шись подiбним до людей, i з вигляду став як чоловiк; упокорив Себе, був слухняним аж до смерти, i смерти хресної.» (Флп. 2:6-8).

Своїм втіленням у людину Бог уподібнився нам плоттю, щоб ми уподібнилися Йому Духом, щоб дати нам Свого Духа Життя, щоб ми стали єдиними з Ним, щоб було, як написано: «Щоб усі були єдине: як Ти, Отче, в Мені, і Я в Тобі, так і вони нехай будуть в Нас єдине, » (Ін. 17:21).

Бог (Дух) втілився в людину, щоб відкупити нас, щоб прийняти на Себе наше покарання, розіп’явши на Хресті Свою плоть! Коли Ісус помирав, Бог був з Ним на хресті. Бог в Ісусі Христі перетерпів усі муки смерті, всі приниження і сором від людей. Бог, перебуваючи в Ісусі Христі, – приймав жертву відкуплення всього людства: «Господу вгодно було уразити Його, і Він віддав Його на муки; коли ж душа Його принесе жертву умилос­тивлення, Він побачить потомство довговічне, і воля Господня благо­успішно буде виконуватися рукою Його. » (Іс. 53:10).

На хресті помирало Тіло Бога, Ім’я Якому – Ісус Христос! Ісус сказав на хресті: «Боже Мій! Боже Мій! Навіщо Ти Мене покинув? » (Мк. 15:34) – це сказало Тіло Бога (Син Бога – Ісус) до Бога (до Духа Отця), Який перебував в Ісусі! Дух – вічний і завжди живий, але Бог (Дух) перетерпів людську смерть в Ісусі Христі «… був­ши умертвлений тiлом, але ожив­ши Духом,…» (1 Пет. 3:18).

Через три дні Бог (Дух) воскресив Тіло Ісуса Христа, і вже назавжди поселився в Ньому, показавши нам шлях спасіння, і те, що якщо ми будемо вірити, – з нами відбудеться те саме.

Він взяв на Себе покарання за всі наші гріхи Тілом Ісуса, щоб ми були відкуплені від гріхів, щоб ми, прийнявши Його, отримали вічного Духа Божого і були вже завжди з Ним!

Розмірковуючи над тим, чи можна використовувати вислів «Бог помер», можна сказати, що Бог прийняв людську плоть, і померла саме ця людська плоть. Бог не може померти! Взагалі існує дві смерті: одна – відокремлення нашого фізичного тіла від душі, друга – відділення душі від духа (для грішників). Друга смерть – це озеро вогняне, про яке написано в двадцятому розділі Одкровення. Але, так, як Ісус був безгрішним, у Нього не було відділення душі від Духа. Тому, коли відбулася смерть Христа – було відокремлення душі від тіла, або ж Духа від тіла. Ісус на хресті сказав: «Отче, у Твої руки віддаю дух Мій.» (Лк.. 23:46). В Ісуса Христа Дух і душа – одне. Фізична смерть Бога, втіленого в людину – була, але Дух, безперечно, не міг померти!