Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Чи відповідає Бог на молитву із сумнівами?

 

Молитва… Для віруючих людей це не просто слово, яке визначає дію, а спосіб життя. Молитва може бути різною: молитва подяки, клопотання, прохання. Людина, яка нещодавно увірувала в Ісуса Христа, може ще й сама не розрізняти: чи вона молиться з вірою, чи під час молитви все-таки є сумнів, що Бог не чує, або не виконає те, про що людина просить? Що, як людина довго молиться, а відповіді від Бога, здається, немає, і вона починає сумніватися? Як дізнатися і зрозуміти: чи відповідає Бог на молитву із сумнівами? Що нам про це говорить Святе Писання?

 

Написано: «Але нехай просить з вiрою, нi­трохи не сумнiваючись, бо той, хто сумнiвається, подiбний до морської хвилi, яку вiтер здiймає i розвiває. Hехай не думає така людина одержати що-небудь вiд Господа. Двоєдушна людина нестiйка на всiх шляхах своїх.» (Як. 1:6-8). Тобто, якщо ми звертаємося до Бога, але самі не знаємо, чого ми хочемо, або не знаємо, як треба вчинити, – то Бог не буде відповідати на таку нашу молитву. Бувають складні ситуації, в яких людина дійсно не знає, чого саме просити: у такому випадку є найпростіша молитва – Нехай буде воля Твоя! У молитві Отче наш Бог нам так і сказав: «… нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. » (Мф. 6:10). Тому, можемо сміливо додавати: нехай буде воля Твоя у моєму житті, у моїх рішеннях, у моїх діях, справах, бажаннях, цілях, шляхах і т.п. Щоранку прокидаючись, промовляйте: нехай буде воля Твоя у цьому дні! Збережи мене від того, куди мені не слід іти, та приведи туди, де мені треба бути! Адже, ми цього не знаємо, тому що: «… не у волі людини путь її, що не у владі того, хто йде, давати­ напрямок стопам своїм.» (Єр. 10:23).

Людина плотська, і рішення її теж можуть бути від плоті, а не від Духа. До речі, всі молитви від плоті будуть із сумнівами, тому що, коли ми просимо згідно з волі Божої, від Духа, – ми ніколи не сумніваємося.

Написано: « Багато задумів у серці людини, але відбудеться тільки визначене Господом.» (Притч. 19:21) або «Усякий шлях людини прямий в очах її; але Господь зважує серця.» (Притч. 21:2). Тому, молитися про волю Бога, – напевно, найкраща і найнадійніша молитва. Адже, якщо ми просимо у Бога про щось конкретне, чи стверджуємо щось, – то хто ми такі, щоб знати, що нам це потрібно? Можливо, нам це абсолютно непотрібно? Можливо, у цьому зовсім немає волі Божої? Потрібно бути, як Іов: «Господь дав, Господь і взяв; [як угодно було Господу, так і зробилося;] нехай буде ім’я Господнє благословенне! » (Іов. 1:21). Важливо і необхідно благословляти Ім’я Господа в будь-якій ситуації. Якщо ж ми маємо сумнів у якомусь рішенні, чи стосовно того, як вчинити, але просимо, щоб Бог все рівно нас благословив, то це не зовсім правильно, і згідно з Біблією – «Hехай не думає така людина одержати що-небудь вiд Господа.» (Як. 1:7).