Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 

Єдність віри

У Святому Писанні наша увага неодноразово акцентується на важливості єдності віри. Як зрозуміти, що ж таке єдність? Яким чином єдність стосується поняття віри, та в чому вона має проявлятися? Чому апостоли закликали нас до того, щоб ми були однодумними?

 

Насправді, віра – проста, в ній немає жодної складності. Наприклад, якщо в першому столітті нашої ери якась людина слухала проповідь апостола Павла десь у Фессалоніках, прийняла Ісуса Христа Господом і Спасителем, увірувала і отримала Духа Святого, а після цього прийшла у своє поселення, – вона захоче поділитися своєю вірою! Але, у цьому поселенні немає синагоги, немає закону Синайського, немає Євангелія (Воно ще не було написане), нічого немає – лише статуї ідолів (Аполлона, Афіни, Зевса і т.п.). І ось, ця людина, яка увірувала, підійде до іншої і скаже:

– Ти знаєш, що є Бог?

Товариш йому відповість:

– Звісно, знаю. Ось, поглянь, скільки у нас богів на Олімпі.

Тоді людина, що увірувала, скаже:

– Найголовніше, що Бог – один: «… слухай, Ізраїлю! Господь Бог наш є Господь єдиний.» (Мк. 12:29); (Втор. 6:4). Далі віруючий буде розповідати, що цей Один Бог – Творець неба і землі, Владика всесвіту – прийшов сюди людиною: «I безпереч­­но – велика благочестя тайна: Бог явився у плотi, виправдав Себе в Духові‚ показав Себе ангелам, проповiданий у народах, прийнятий вiрою в свiтi, вознiсся у славi.» (1 Тим. 3:16). І цю людину звати Ісус Христос. Він явився нам для того, щоб принести Слово спасіння, щоб вознести Себе Самого на хрест, прийнявши покарання за всі наші гріхи. Він помер за наші гріхи, і воскрес (тому що Він – Бог), і зараз Він любить і чекає кожну людину. І тепер кожен, хто увірує та сповідає Ім’я Ісуса Христа, – той спасеться!

Насправді, це і є все Євангеліє! В цьому і полягає єдність віри – що Ісус є Христос Господь. Саме це потрібно знати і в це вірити, а решту – відкриє Дух Святий. Приблизно так у перші три століття Євангеліє поширювалось по всій Римській Імперії: без друкованого тексту, без радіо, телебачення, без інтернету.

 

Павло, який все життя навчався у Гамалиїла, сказав: «Та i все я вважаю за нiщо заради переваги пiзнання Христа Iсуса, Господа мого: для Hього я вiд усього вiдмовився i все вважаю за смiття, щоб придбати Христа i знайтись у Hьому не зi своєю праведнiстю, яка вiд закону, але з тiєю, що через вiру в Христа, з праведнiстю вiд Бога за вiрою;» (Флп. 3:8,9). Мета кожного віруючого – знайти Христа: «… бо я розсудив не знати між вами нiчо­го, крiм Iсуса Христа‚ i то розп’ятого,…» (1 Кор. 2:2). Тому, єдність віри можлива, і, навіть, дуже! Це настільки просто – варто лише утверджуватися на вірі в Ісуса Христа! Тільки тоді ми будемо однодумними!

Написано: «Отже, коли є яке втiшення у Христi, коли є яка втiха любови, коли є яке єднання духу, коли є яке милосердя i жалiсли­вiсть, то доповнiть мою радiсть: майте однi думки, майте ту саму любов, будьте однодушнi та однодумнi;» (Флп. 2:1,2).