Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Церква Христова

 

У Святому Писанні не достатньо зрозуміло написано стосовно того, де ж все-таки знаходиться Церква Христова: на Небі, чи на Землі? Чи дійсно важливо для нас, де саме знаходиться Церква Христова, а чи достатньо вже того, що вона – Христова, і для нас тепер не повинно бути різниці, де вона знаходиться?

 

Написано: «І я, Іоан, побачив свя­те місто Єрусалим, новий, що сходив від Бога з неба, приготований, як наречена, прикрашена для чоловіка свого. І почув я гучний голос з неба, який говорив: ось, скинія Бога з людьми, і Він буде жити з ними; вони бу­дуть Його народом, і Сам Бог з ними буде Богом їхнім.» (Одкр. 21:2,3) – виходить, що Церква Божа буде лише на Небі? Чи Церква зійде з Неба на Землю? Але, також написано, що ми ще за життя на цій Землі вже поєднуємося з Небесами: «Бог, багатий милiстю з великої Своєї любови, якою нас полюбив, i нас, мертвих за злочини, оживо­творив iз Христом, – благодаттю ви спасенi, – i воскресив iз Hим, i посадив на небесах у Христi Iсусi,…» (Еф. 2: 4-7).

Той, хто повірив у Христа і прикликав Його в своє життя, – отримає Духа Святого: «У Hьому і ви, почувши слово iстини, благовiстя вашого спасiння, та увiрувавши в Hього, були вiдзначенi обiцяним Святим Духом,» (Еф. 1:13).

Спасіння полягає саме в тому, що у віруючій людині перебуває Дух Божий – той Самий, Який був у Ісусі Христі: «А хто з’єднується з Господом, той є один дух з Господом.» (1 Кор. 6:17). Саме цим Духом ми торкаємося до Бога, і до Неба – отже, тому ми посаджені на Небесах. Той Бог, Який на Небесах, і Той, Який у серці віруючої людини, – це один і Той Самий Бог! Переселення із Землі на Небо не відбувається у момент смерті. Момент смерті – це всього лише печатка, чи штамп того, що ми уже переселилися. Насправді, переселення починається непомітно ще за життя: «А як фарисеї запитали Його: коли прийде Царство Боже? – відповів їм: не прийде Царство Боже помітно, і не скажуть: ось, воно тут, або: он там. Бо Царство Боже всередині вас є.» (Лк. 17:20,21). І ось, якщо Царство Боже в нас, – ми вже переселяємося у це Царство. Зростання в Дусі та у вірі – це і є процес переселення, це утвердження себе в Царстві Божому. Бог є Дух, тому Царство Боже – Духовне. Воно не обмежується матеріальними цінностями, простором і часом.

Господь сказав: «Змагайся добрим подвигом вiри, тримайся вiчного життя, до якого ти і покликаний, i сповiдував добре сповiдання перед багатьма свiд­­ками. Заповідаю тобі перед Бо­­гом, що все животворить, i перед Христом Iсу­сом, Який засвiд­­чив перед Понтi­єм Пилатом добре сповiдання,» (1 Тим. 6:12,13). Що ж це за сповідання, яке звершив Ісус Христос перед Понтієм Пилатом? – «Ісус відповів: Царство Моє не від світу цього: якби від світу цього було Царство Моє, то слуги Мої змагалися б за Мене, щоб Я не був виданий юдеям; але нині Царство Моє не звідси.» (Ін. 18:36) – саме таким повинно бути наше сповідання! Що ми не від світу цього, а що Царство наше на Небі, там, де наш Бог є Цар. На цій Землі наш Бог не Цар, тому що князь світу цього диявол. І Господь сказав про це Пилату.

Питання в тому, настільки ми це сповідуємо? – Написано: «Але, маючи той же дух вiри, як написано: «Я вiрував i тому говорив», – i ми вiруємо, тому й говоримо,» (2 Кор. 4:13).

Господь сказав: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам; не так, як світ дає, Я даю вам. Нехай не тривожиться серце ваше і нехай не страхається.» (Ін 14:27). Бог дає нам Свій Мир у наше серце Духом Святим. Тому, міркувати, що церква тільки там – на Небі, а тут її немає – це не зовсім правильно. Бог Духом Своїм вже забрав нас від цього грішного світу: «… Я обрав вас від світу, тому ненавидить вас світ.» (Ін. 15:19). Якщо ми знайшли Христа і отримали Духа Божого в серці – ми вже переселяємося, нас уже не цікавить цей світ, ми вже такі, про яких написано: «… i розграбування майна вашого прийня­ли з радiстю, знаючи, що є у вас на небесах майно краще i неминуще.» (Євр. 10:34); ми вже маємо «… бажання визволитися i бути з Христом, бо це незрiвнянно краще;» (Флп. 1:23). Тому, Царство Боже не визначається життям тут – на Землі, чи життям тільки на Небі. Царство Боже – духовне, воно може бути одночасно і на Землі, і на Небі. Дух не може бути обмежений нічим: «Дух дише де хоче…» (Ін. 3:8). Тому, на Землі теж є Царство Боже, але воно знаходиться у серцях віруючих у Христа Ісуса. Тому, Церква Христова – одна, і Тіло Христове – одне: отже, Церква одночасно може бути і на Небі, і на Землі.