Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Духовно недосконалою

 

Ми знаємо, що людина створена за образом і подобою Бога, і що «… створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдихнув у лице її дихання життя, і стала людина душею живою.» (Бут. 2:7). Здавалося б, людина повинна бути духовно досконалою, якщо Сам Бог дав їй дихання життя! Але, з іншої сторони, навіть віруючі люди є далекими від духовної досконалості! Нерідко нам доводиться зіштовхуватися з недоброзичливими, злими людьми, з людьми, про яких точно не можна сказати, що вони щирі та чисті. Чи означає це, що такі люди мають якийсь інший дух, якийсь поганий дух? Що взагалі відбувається з духом таких людей? Невже дух людини може змінюватися і ставати кращим або ж гіршим? Що про все це нам говорить Святе Писання?

 

Коли людина народжується у цей світ, – вона народжується духовно мертвою і керованою нечистими духами: «I вас, мертвих через злочини i грiхи вашi, в яких ви ко­­лись жили за звичаями свiту цього, з волi князя пiднебесного, духа, що діє тепер в синах противлення,…» (Еф. 2:1,2).

Після того, як людина стає віруючою і приймає Ісуса Христа Господом, – вона приймає Духа Святого. Це не означає, що Дух Святий повністю заповнив людину і вона стала святою. З’явилося народження по духу, але народження по плоті – залишилося.

Коли Господь прийшов у наше життя – Він не визволив нас повністю від диявола, Він визволив нас від влади диявола! Він не визволив нас від смерті, Він визволив нас від влади смерті! І так само Він не визволив нас від нечистого духа, але Він визволив нас від влади нечистого духа, і дав нам владу Свого Духа – Святого, для того, щоб ми силою Святого Духа перемагали диявола: «Ось даю вам владу наступати на змій, і на скорпіонів, і на всяку силу вражу; і ніщо не зашкодить вам.» (Лк. 10:19).

Всередині віруючої людини є сила Самого Бога: «… i яка безмiрна велич могутности Його в нас, що вiрують за дiянням превеликої сили Його,…» (Еф. 1:19). Тобто, в людині є величезна сила Духа Святого, і влада віруючого – влада над нечистими духами.

Проте, людина за своєю природою, навіть після того, як прийняла Духа Святого – завжди коливається всередині самої себе. Дух Святий не змінюється, але змінюється людина: вона може давати місце Духу Святому, і так само може давати місце дияволу (нечистому духу). Всередині людини йде боротьба: «… плоть бажає противного духовi, а дух – противного плотi: вони одне одному противляться, так що ви не те робите, чого хо­тiли б.» (Гал. 5:17). Плоть – це і є нечистий дух. Плоть противиться духу всередині віруючої людини, і вона постійно стоїть перед вибором: вчинити по плоті, чи по Духу? Що людина обере – так вона і зростає. Якщо в людині помисли духовні – вона наближається до Бога: «…помисли духовнi — життя i мир,…» (Рим. 8:6). Якщо ж людина обирає помисли плотські – то «Помисли плотськi є смерть,…» (Рим. 8:6). Усе це відбувається всередині віруючої людини одночасно. Важливо зрозуміти, що коли людина прийняла Духа Святого, то Дух Божий не змінюється, натомість – змінюється людина, якщо вона слідує за Духом.