Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Світ влаштований так, що, навіть, близькі люди можуть робити нам боляче, що вже й казати про людей, які є для нас абсолютно чужими, і роблять зло! Здавалося би, як ще можна ставитися до таких людей, крім як з обуренням, відразою, засудженням і тим-таки злом? Тим паче, що у притчах Соломона написано: «Страх Господній – ненавидіти зло; гордість і зарозумілість і злу путь і підступні вуста я ненавиджу.» (Притч. 8:13). Проте, ми також знаємо, що повинні любити своїх ворогів: «Я кажу вам: любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, добро творіть тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас,…» (Мф. 5:44). Як це можна зіставити? Що нам про це говорить Святе Писання?

Ісус ненавидить гріх, і віруючі люди також ненавидять гріх. Проте, це аж ніяк не означає, що потрібно ненавидіти грішника чи злу людину. Людина, яка отримала Духа Божого, мудрість Божу – розуміє, що та людина, яка робить зло, не самовільно його робить, а лише здійснює помисли плоті, бо водима нечистим духом (Еф. 2:2). Така людина – керована сатаною, вона – нещасна, і робить те, чого не хоче робити, така людина є рабом гріха, рабом плоті, рабом нечистих духів. Ми повинні мати співчуття до грішника. Бог сказав: «… не хочу смерти грішника, але щоб грішник навернувся від путі сво­го і живий був.» (Єз. 33:11). Ми повинні відокремлювати гріх від грішника, зло – від людини, яка його робить: ми повинні мати мудрість. Ми самі були такими ж до певного моменту, такими, про яких написано: «I вас, мертвих через злочини i грiхи вашi, в яких ви ко­­лись жили за звичаями свiту цього, з волi князя пiднебесного, духа, що діє тепер в синах противлення, мiж якими i ми всi жили колись за нашими плотськими похотями, виконуючи бажання пло­тi й помислiв, та були за природою дiтьми гнiву, як i iншi,…» (Еф. 2:1-3). Ми так само робили зло, грішили, ненавиділи, оскверняли, богохульствували, злословили. Але, Бог помилував нас, дав нам пізнати Самого Себе, спас наші душі. Тому, ми вже не грішимо, не робимо зло. Так само Бог хоче спасти кожного грішника, і, ймовірно, з вашою допомогою: щоб у відповідь на зло, яке до вас проявляється, ви змогли перемогти це зло добром! «Hе бувай переможений злом, а перемагай зло добром.» (Рим. 12:21).

І ось тоді, бачачи ваші добрі справи, грішник тим самим прославить Господа (Мф. 5:16). Важливо відокремлювати зло від людини, яка його робить, відокремлювати гріх від людини, яка грішить! Людину потрібно любити, прощати, милувати, намагатися привести її до Бога так само, як хтось, колись привів до Бога вас, щоб ви спаслися, щоб ви вже більше не грішили, щоб ви очистилися і освятилися!