Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


Читаючи Біблію, ми часто не можемо зрозуміти, що в ній написано. У цьому немає нічого дивного, адже, Біблія написана за допомогою Духа Святого. Як нам дізнатися, чи може хтось правильно тлумачити Святе Писання? Чи потрібно нам звертатися до апологетів, Святих отців, чи все-таки для кожної людини правильним буде її особисте тлумачення, яке вона отримує через одкровення від Бога? Існує думка, що жодна людина не може достовірно знати Писання, але говорить лише ймовірно, обмовляючись, або посилаючись на того чи іншого автора, джерело, думку древніх.
 
Жодна людина не може бути абсолютно впевненою у тлумаченні Писання. Абсолютної істини в тлумаченні Писання просто немає! Істина є лише в Самого Ісуса Христа, тому що Він є Істина. А ми – плоть, і ми сприймаємо Писання плотським розумом.
Хоча, віруючі в Ісуса Христа вже мають Духа Божого, можуть дослухатися до свого серця, отримувати одкровення на Слово Боже, і наближатися до істини. Але, ця істина тільки для того, хто її знайшов, а не для всіх. Одкровення кожної людини – тільки для тієї людини, яка його отримала, а не для всіх. Кожен повинен отримати своє власне одкровення від Бога. Через це особисте одкровення людина пізнає Бога, а Бог знає цю людину.
 
А щодо того, щоб опиратися на джерела, чи книги Святих отців – до певного часу вчення були дуже потрібними, тому що у людей не було самого Писання,  особливо у перші століття. До появи книгодрукування в XVI ст., Писання взагалі було великою рідкістю, і передавалося воно лише усними переказами і вченням. І, звичайно, без еталона Біблії з’явилися відхилення від істини. Тому, необхідно було звертатися до апологетів, які зберігали правильне розуміння Святого Писання.
 
Але, після винайдення книгодрукування, коли Біблія стала доступною, а тим більше, в даний час, коли кожна людина може мати Біблію, необхідність у апологетах відпала, – тому що є безпосередній еталон – Біблія – а це Слово Самого Бога. Біблія пояснює, тлумачить сама себе. І якщо в людини є Біблія, то їй більше нічого не потрібно, сама Біблія її навчить: «Усе Писання богодухновенне i корисне для навчання, для викривання, для виправляння, для наставляння в праведностi;» (2 Тим. 3:16).
 
Так, усі ми маємо плотський розум, і все сприймаємо по плоті, розумом. Але, коли ми все більше перебуваємо у Писанні, нам поступово починає відкриватися Істина: «Тоді Ісус сказав юдеям, які увірували в Нього: якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; 32 і пізнаєте істину, і істина визволить вас.» (Ін. 8:31,32).
У Євангелії, в Словах Христа якимось чином знаходиться Дух Божий: «Слова, які говорю Я вам, є дух і життя.» (Ін. 6:63). І лише Дух Божий освічує серце кожної людини. Ми розуміємо Бога тільки через своє власне серце, а не через свій розум: «Уповай на Господа всім серцем твоїм, і не покладайся на розум твій.» (Притч. 3:5).
Тільки одкровення від Бога і навчить нас, тільки Сам Дух Божий відкриє нам істину: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину;» (Ін 16:13). Тобто, ми повинні почути Бога у своєму серці, довіряти Духу Божому більше, ніж своєму розуму, ніж самому собі плотському. Саме тому Христос сказав нам: «Але прийде час, і нині вже є, коли справжні поклонники кланятимуться Отцеві духом та істиною, бо таких поклонників шукає Отець Собі.» (Ін. 4:23).
Наприклад: якщо ми вчимося якомусь людському, земному ремеслу, – то потрібно вчитися у майстрів цього ремесла, у людей. Але, коли ми навчаємося Божественній науці, – давайте вчитися в Учителя, Який сказав: «Ви ж не називайтесь учителями, бо один у вас Учитель Христос; усі ж ви – браття. І отцем не називайте собі нікого на землі, бо один у вас Отець, Який на небесах. І не називайтесь наставниками, бо один у вас Наставник – Христос.» (Мф. 23:8-10). Бог визначив, що Він – Учитель, що Він вчить нас, а не інші люди повинні це робити, навіть, якщо вони мають дуже близькі відносини з Богом. Усі ці благословенні вчителі, пастори, євангелісти, апостоли і пророки повинні познайомити нас із Христом, привести нас до Нього, а вже вчити нас буде лише Сам Бог: «А втім, помазання, яке ви одержали від Нього, у вас перебуває, i ви не ма­єте потреби, щоб хто вчив вас; а що саме це помазання вчить вас усьому, i воно істинне i нехибне, то чого воно навчило вас, у тому перебувайте.» (1 Ін. 2:27).
Бог дав нам підручник – Біблію, за якою нам і треба вчитися. Ми багато чого не розуміємо, багато що тлумачимо по-різному, тому що це – духовна книга. Тому, вона відкривається тільки Духом Святим, а не людьми. Важливо навчитися розуміти Святе Писання не через тлумачів! Постарайтеся, щоб Біблія, яка являється листом Бога до людей, стала Його листом особисто для вас, і щоб ви у цьому Божому листі побачили послання особисто для себе! Бог говорить особисто та індивідуально до кожної людини. Оскільки кожна людина індивідуальна, то і одкровення на Слово Боже – індивідуальне і належить тільки цій людині. Бог знає вас особисто, Бог любить вас, як окрему особистість. Він помирав на Хресті особисто за вас. Тому, Біблія – це лист Бога особисто до вас. Він даний для того, щоб у цьому листі ви самі побачили Христа і Його любов до вас, щоб ви побачили, що приготував вам Господь! У Біблії все це є! Коли ми усамітнюємося в своїй таємній кімнаті, беремо свою Біблію, просимо Ісуса: Господи, відкрий мені Слово Твоє! – воно обов’язково відкриється. Сам Бог відкриє вам Писання, більше того – Він Сам відкриється вам!

Автор – Олексій Волченко