Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


Кожна віруюча людина знає, що таке покаяння, і що стати віруючим неможливо без покаяння. Чи важливо покаятися перед тим, як стати християнином? Чи кожен може покаятися? Що ж сказано у Біблії про покаяння?
 
Бог закликає кожну людину до покаяння, це не є вибором людини: «… чи не дасть їм Бог покаяння до пiзнання iстини,» (2 Тим. 2:25). З Біблії ми бачимо, що покаяння дає Бог: «… і язичникам дав Бог покаяння на життя.» (Діян. 11:18). Людина кається тоді, коли у неї вже є спонукання від Бога.
Насправді, неможливо покаятися, а потім прийти до Бога, тому що все якраз навпаки. Людина не може покаятися без Бога. Якщо я – темрява, живу в темряві, і не знаю, що таке світло, то, як я можу  покаятися у темряві, якщо я думаю, що темрява – це нормальний стан? Тому, коли ми виходимо у світло, то тоді ми бачимо свою темряву, і лише після цього ми починаємо каятися. Необхідно розуміти, що покаяння дає людині Бог Своїм Духом. Спочатку Бог закликає людину, як написано: «Ніхто не може прийти до Мене, якщо Отець, Який послав Мене, не залучить його;» (Ін. 6:44). Після цього Бог Духом Святим торкається людини, і всередині неї щось відбувається, у ній з’являється Світло Боже, – і людина кається, тому що бачить свою нечистоту, а її людина може побачити тільки в Світлі Божому. Тому, коли ми комусь проповідуємо, то не потрібно одразу говорити людині про покаяння. Спочатку треба розказати їй про Христа,  принести Світло. Ми повинні чинити так, як чинив Христос, і наслідувати Його. А Він не звинувачував грішників, Він приходив спасати грішників! Ісус є Світло, і для того, щоб перемогти будь-яку темряву, достатньо просто принести Світло. У будь-якому випадку, людина кається тільки Духом Божим! Якщо серце людини озлоблене, і Дух Божий не може пробитися до цієї людини, – вона ніколи й не зможе покаятися! А якщо і покається, то питання: перед ким? Перед людьми? – це не покаяння. Щоб покаятися перед Богом, – потрібно вірити у Нього. А якщо ти не віриш в Бога, – перед ким ти тоді будеш каятися? Тому, в будь-якому випадку, Бог Духом Святим готує кожну людину до покаяння.  Людина не може покаятися без Бога і без Духа Святого!

Автор – Олексій Волченко