Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


Читаючи Писання, можемо помітити, що Бог у Старому Заповіті – жорстокий і говорить народу Ізраїлеву вбивати цілі народи, а у Новому Заповіті – Бог лагідний, люблячий, милостивий. Чому ж так?
 
Погляньмо, що написано у Біблії: «Ось, Бог великий, і ми не можемо пізнати Його; число років Його недослідиме.» (Іов. 36:26). Бог – настільки великий, що ми не можемо Його зрозуміти. Усе створене Богом і все існує Ним та для Нього. Ми багато чого не розуміємо у Його діях, але ми довіряємо Слову Божому, що Його воля – це тільки добро. Написано, що «… воля Божа, блага, угодна i довершена.» (Рим. 12:2), просто ми – люди, і не розуміємо Його волі. Коли боляче, коли скорбота, Навуходоносор, полон, смерть – ми просто не розуміємо. Та ми повинні вірити, що це – благо: «Бо тільки Я знаю наміри, які маю щодо вас, – говорить Господь, – наміри на благо, а не на зло, щоб дати вам майбуття і надію.» (Єр. 29:11), хоча, за плоттю – дуже складно зрозуміти, у чому ж тут благо.
 
І, звісно, ми не розуміємо, коли Бог говорить: «… тепер іди і вразь Амалика [й Ієрима] і знищ усе, що в нього; [не бери собі нічого в них, але знищ і віддай закляттю все, що в нього;] і не давай пощади йому, і віддай на смерть від чоловіка до дружини, від отрока до немовляти, від вола до вівці, від верблюда до осла.» (1 Цар. 15:3). Написано: «Мої думки – не ваші думки, ні ваші путі – путі Мої, говорить Господь. Але, як небо вище за землю, так путі Мої вищі за путі ваші, і думки Мої вищі за думки ваші.» (Іс. 55:8,9). Ми багато чого не розуміємо, але, дякувати Богу, Ісус явив нам Бога Таким, Яким Він є! Написано: «Бога ніхто не бачив ніколи; Єдинородний Син, Який у лоні Отця, Він явив.» (Ін. 1:18). В іншому місці сказано: «Усе Мені передано Отцем Моїм, і ніхто не знає Сина, тільки Отець; і Отця ніхто не знає, тільки Син, і той, кому Син схоче відкрити.» (Мф. 11:27). Насправді, характер Бога – це характер Христа: «… Бог є любов.» (1 Ін. 4:8)! Чому так було у Старому Заповіті – ми не знаємо, це неможливо зрозуміти! Дитині теж складно зрозуміти, що дядя лікар – добрий і робить їй добре, лікуючи їй зуб.
 
Бог дорікає людині, яка думає, що може зрозуміти Бога: «… будучи людиною, а не Богом, ставиш розум твій нарівні з розумом Божим,…» (Єз. 28:2). Ми не можемо зрозуміти і побачити в тисячоліттях Божу творчість!
 
Тому, Біблію неможливо зрозуміти логікою! Істина пізнається, переживається, звершується і відкривається тільки Духом Святим: «Знайте насамперед те, що нiяке пророцтво в Писаннi не залежить вiд власного вирішення. Бо нiколи не було пророцтва з людської волi, а промовляли його святi Божi люди, натхнені Духом Святим.» (2 Пет. 1:20,21). Бог і Його воля пізнаються тільки Духом Святим! Написано: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину; бо не від Себе говоритиме, а буде говорити те, що почує, і майбутнє звістить вам.» (Ін. 16:13). Воля Божа пізнається тільки від Бога: «… взивай до Мене – і Я відповім тобі, покажу тобі велике і недоступне, чого ти не знаєш.» (Єр. 33:3): не людина відповість, і не через людину, а тільки Сам Бог відкриє те, чого людина не знає. Бог Сам Духом Святим відповість у серце людині, яка взиває до Нього! Написано також: «А втім, помазання, яке ви одержали від Нього, у вас перебуває, i ви не ма­єте потреби, щоб хто вчив вас; а що саме це помазання вчить вас усьому, i воно істинне i нехибне, то чого воно навчило вас, у тому перебувайте.» (1 Ін. 2:27).
 
Усе це – таємниця, як у притчі про 5 мудрих і 5 немудрих дів: мудрі настільки пізнали Бога, настільки прониклися, що почули Духа у своєму серці, як написано: «Помисли в серці людини — глибокі води, але людина розумна вичерпує їх.» (Притч. 20:5). А немудрі – намагалися зрозуміти Бога розумом, логікою, а це – неможливо! Бог – непізнаваний, Він – недослідимий! Написано: «О, глибино багатства, i премудрости, i розуму Божого! Якi не­збагненнi суди Його i недослiдимі путi Його!» (Рим. 11:33).
 
Тому, важливо – довіритися Христу, Який сказав: «Я і Отець – єдине.» (Ін. 10:30). Характер Отця – це характер Христа! Ісус Сам сказав нам: «… хто Мене бачить, той бачить Того, Хто послав Мене.» (Ін 12:45). Давайте довіряти Слову Божому, Словам Бога, Який є любов: «I ми пiзнали любов, що має до нас Бог, i увiрували в неї. Бог є любов, i хто перебуває в любовi, перебуває в Бозi i Бог у ньому.» (1 Ін. 4:16).
 
 
Автор – Олексій Волченко


* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.