Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як зрозуміти слова Христа: «… істинно кажу вам: якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас.» (Мф. 17:20)? Мається на увазі прямий сенс, чи переносний? Адже, за всю історію гори ще ніхто не переставляв.

 

Дійсно, у Біблії Господь неодноразово говорив: «… якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас.» (Мф. 17:20). Також написано: «Ісус же сказав їм у відповідь: істинно кажу вам, якщо будете мати віру і не засумніваєтеся, то не тільки зробите те, що сталося із смоковницею, але, якщо і горі цій скажете: піднімись і кинься в море, буде;» (Мф. 21:21).
 
Цікаво подивитися, що про це пише Вільям Барклі: «Говорячи про пересування гір, Ісус вживав добре знайомий кожному юдею вислів (тобто, це був поширений вислів, так само, як «вирвати з коренем», «перетворити рогу на порох»… Ці вислови зазвичай вживали у значенні усунення труднощів). Ісус ніколи не вживав цей вислів у буквальному сенсі, це були образи того, що, якщо у вас достатньо віри – усі труднощі будуть вирішені, буде виконана найскладніше завдання.».
 
Ісус підсилює сказане висловами, які були добре відомі юдеям. Насправді, віра визначає нашу долю, життя, сім’ю, здоров’я. Якщо немає віри – ми просто помремо. Написано: «Праведний вiрою живий буде;» (Євр. 10:38). Найбільше чудо – це не те, щоб гора перейшла із одного місця на інше. Найбільше чудо – це коли зле, ненависне, гріховне, нечисте серце, прийнявши Ісуса Христа, стало чистим і світлим, очистилося від ненависті і захотіло любити. Тому, віра взагалі визначає життя чи смерть. Наше життя залежить від нашої віри! Написано: «Більше за все бережене зберігай серце твоє, тому що з нього джерела життя.» (Притч. 4:23) – тобто, усе спочатку відбувається у нашому серці. Віра – це позиція нашого серця. Якщо у нашому серці немає Бога – ми грішні, самотні, хворі та егоїстичні. І навпаки: якщо у нашому серці живе Бог – у ньому є віра в Божу любов до нас, у Його допомогу, Його силу, що саме Він створить у нашому житті найкраще для нас! Написано: «Господи! Ти даруєш нам мир; бо і всі діла наші Ти влаштовуєш для нас.» (Іс. 26:12) – якщо ми будемо вірити у це – ми будемо жити! Окрім цього, написано: «Вiра ж є здiйснення очiку­ваного i впевненiсть у невидимому.» (Євр. 11:1) – тобто, віра здійснює те, у що ми віримо! Усе наше життя, наша доля – результат нашої віри! І живемо ми саме так, як віримо, адже, не сказано, що віра – це здійснення бажаного, але – очікуваного. Тому, багато чого у житті залежить від того, чого ми насправді очікуємо в глибині нашого серця. Саме в глибині серця і відбувається боротьба нашої віри із нашими сумнівами. Але ж написано: «Але нехай просить з вiрою, нi­трохи не сумнiваючись, бо той, хто сумнiвається, подiбний до морської хвилi, яку вiтер здiймає i розвiває. Hехай не думає така людина одержати що-небудь вiд Господа.» (Як. 1:6,7). Наше життя показує, хто насправді перемагає всередині нас: віра, чи сумнів? Біблія говорить: «Праведний вiрою живий буде; а коли хто вагається, не благоволить до того душа Моя. Ми ж не з тих, що вагаються на погибель, але стоїмо у вiрi на спасiння душi.» (Євр. 10:38,39).
Віра – це життя із Богом, це знати, що Він завжди живе у тобі, що ти – храм Божий, що Дух Божий живе у тобі, що Бог дивиться на світ твоїми очима, слухає твоїми вухами, відчуває світ твоїм серцем, говорить твоїми вустами! Якщо ми будемо у це вірити – ми будемо преображатися у образ Христовий, і тоді – дійсно, як Господь і сказав: «… якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас.» (Мф. 17:20)! Важливо, щоб «… щоб Бог Господа нашого Iсуса Христа, Отець слави, дав вам Духа премудростi й одкровення для пiзнання Його i просвiтив очi серця вашого, щоб ви зрозумiли, в чому полягає надiя на Його покликання‚ i яке багатство славної спадщини Його для святих, i яка безмiрна велич могутности Його в нас, що вiрують за дiянням превеликої сили Його, якою Вiн дiяв у Христi, воскресивши Його з мерт­вих i посадивши праворуч Себе на небесах, вище вiд усякого начальства‚ i влади, i сили, i панування, i всякого iменi, названого не тiльки в цьому вiцi, але i в майбутньому,…» (Еф. 1:17-21)! Тобто, сила Божа знаходиться всередині кожного із нас, але сила Божа діє тільки у тому, хто вірує в Господа. І найголовніше – дозволити Богу, Який знаходиться в нас, приготувати нас для життя вічного, щоб у нашому серці загорілася справжня любов Божа! Важливо навчитися любити любов’ю Господа нашого Ісуса Христа – це у тисячі разів більше, аніж просто пересувати гори по нашій грішній землі!
 
Автор – Олексій Волченко
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.