Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

«... і в 17 років я вперше уколовся героїном. І тоді я зрозумів - ось, це те, заради чого я прийшов в цей світ»

- Сергій Глушко 

Тема цього випуску програми «Це реально» - «Чоловіки і залежності». Чому чоловіки стають залежними, і яким шляхом Бог приводить до звільнення?

Розібратися в цьому нам допомогло надзвичайно яскраве свідчення Сергія Глушка - директора українського офісу міжнародної місії Teen Challenge, яка була заснована 60 років тому відомим євангелістом Девідом Вілкерсоном. 

Ми поговорили про причини, що ведуть до різного роду залежностей, про роль професійної допомоги для людей, які страждають від наркоманії або алкоголізму, про роль тих, хто поруч і про те, як важливо не стати спів-залежним поруч з поневоленою людиною.

Повне інтерв'ю дивіться за посиланням, а нижче наводимо основні цитати: 

  • «Такий девіз був у нашому дворі - «спробувати все». Тому в 9 років почалися сигарети, потім, по зростаючій, алкоголь, таблетки, і в 17 років я вперше уколовся героїном. І тоді я зрозумів - ось, це те, заради чого я прийшов в цей світ. Диявол ошукав мене таким чином» 
  • «В Україні алкоголь - як частина культури. День народження, Новий рік, хрестини, іменини, похорони - все супроводжується випивкою. Навіть коли я працював - під час обіду мужики сідають і дістають пляшку. І це стає культурою - людина в такому оточенні розуміє, що якщо я не буду зараз з ними пити, то я стану білою вороною»
  •  «Проблема будь-якої залежності, будь то наркотична або алкогольна, так чи інакше пов'язана з цінностями людини, з її характером, з її способом мислення, з її душею. Тому просто сказати комусь: «Ей, тобі треба кинути» не зовсім вірно. Для нас в нашій роботі звільнення дуже важливо ставити собі питання: «Чому ця людина прийшла до цього вибору?»

  •  «Спостерігаю за нинішнім часом, за останніми роками ... Дуже складно точно характеризувати ці тенденції (про залежність), тому що багато чого змінилося у ставленні. Якщо двадцять років тому це було модно і круто, то сьогодні у молоді вже інші орієнтири і цінності. Але і наркотик сьогодні мутував - змінилася сфера доступу, анонімності, економічних питаннь. Сьогодні набагато простіше дістати той чи інший наркотик, але сьогодні люди навіть не вважають, що це є наркотиком. Тим більше їм складно визнати себе наркозалежними»
  •  «Я вірю в те, що справжню свободу, справжню повноту, справжню пристрасть, драйв, радість, кайф може дати тільки Христос. Справжній чоловічий вчинок - визнати те, що мені потрібен Бог» 

Дивитися повну версію інтерв'ю: 

«І пізнаєте правду, і правда зробить Вас вільними. Якщо Син Божий звільнить, то справді ви будете вільні» (Від Івана 8: 32-36)