Як побудувати міцну сім'ю?
Програма: «Сімейна консультація»
Ведуча: Ірина Суботовська
Гості: Валентина та Андрій Куксенки
Ведуча: Я спостерігаю, як гості реагують на ролик, який звучить на початку програми. Я так розумію, що схожа картина відбувається в житті, напевно, всіх подружь. Коли люди ходять на побачення, вони хочуть здатися кращими, ніж є насправді, а потім все змінюється. У вашому житті теж так було, чи ви - особлива пара?
Андрій: Напевно, якщо я скажу, що те, що було до весілля, лишається і зараз, після 18 років шлюбу, звичайно, це буде не зовсім правда, оскільки життя змінюється. Ми з Валею близько знали одне одного 5 років, дружили, спілкувалися до того, як побралися. Звичайно ж, щось змінювалося, але в принципі, у нас не виникали такі шокові перепади пізніше, оскільки ми були одне з одним знайомі.
Ведуча: Я чула, що Валентина дізналася про справжню любов тільки після декількох років християнського життя. Це так?
Валентина: Ніхто ніколи мене не вчив, що таке любов до ближнього. Коли я прийшла до церкви, то, звісно ж, почала дізнаватися, що це таке, і стала цю любов практикувати.
Ведуча: ... І можете передавати своїм дітям?
Валентина: Так.
Ведуча: Ви більше працюєте з молодими людьми, які тільки планують будувати шлюбний союз?
Андрій: Ні. Ми працюємо як з неодруженими/незаміжніми, так і з сімейними парами. І що більше ми цим займаємося, тим ясніше розуміємо, що до стосунків людину слід готувати приблизно з піврічного віку. Яким способом? Працюючи з самою сім'єю. Ми жили якийсь час у США, і, коли повернулися, з нами стався шок. Ми побачили інші цінності, що відрізнялися від тих, які були до від'їзду, і, природно, виникло бажання щось спробувати зробити в цій сфері. Ми почали активно займатися зі ще не одруженими людьми, допомагаючи їм готуватися до шлюбу. Тільки потім ми дізналися: однією з причин, через яку розпадалися сім'ї, був брак правильної підготовки до взаємин. За якийсь час до нашого проекту долучилися сімейні пари і сьогодні він помалу розвивається, займаючи все нові і нові ніші.
Ведуча: А яка різниця між українцями та американцями?
Андрій: Якщо ми беремо сферу родини, то більшість тих проблем, з якими стикаються або будуть стикатися українці в найближчому майбутньому, американське суспільство пережило близько 25-30 років тому. Якщо ви хочете побачити, що відбуватиметься з українськими сім'ями, з чим доводитиметься мати справу, просто потрібно з'їздити в Америку або вивчити її найближче минуле. І ви збагнете, як буде складатися ситуація.
Ведуча: Тепер зрозуміло, чому ви надаєте більше значення підготовці на початкових етапах шлюбу.
Андрій: Абсолютно правильно. Найчастіше працюють над вирішенням проблем пост-фактум, реабілітацією. Профілактика, превентивна робота - кращі. Мені здається, простіше сім'ю навчити правильно будувати стосунки, ніж потім намагатися виправляти помилки.
Ведуча: Ви сказали, що слід готувати людину до шлюбу з піврічного віку?
Андрій: Абсолютно правильно, працюючи з сім'єю. Оскільки дитина вбирає модель сім'ї з молоком матері.
Ведуча: На чому ґрунтувалися сімейні цінності у вашому шлюбі? У вас були моделі, які можна було перейняти у своїй родині?
Валентина: Насправді, у мене такої моделі не було. Я пережила розлучення батьків, і не знала, як правильно будувати взаємини. Але найцікавіше, коли я була ще маленькою дівчинкою, я мріяла і думала ось про що: коли я виросту і вийду заміж, як мені зробити так, щоб ніколи не розлучитися? Прийшовши до церкви, я почала дізнаватися, що таке модель сім'ї і як її будувати, спостерігаючи за лідерами, за тими подружжям, які вже знали, як це робити.
Андрій: Біблія каже: хто у Христі, той нове творіння. І, звичайно ж, коли ми народжуємося згори, за великим рахунком, ми починаємо пізнавати світ крізь призму нових цінностей. Повіривши в Христа (мені було 19 років), я став довідуватися про правильну модель сім'ї. Напевно, частково ось ця модель допомогла і нам з дружиною. Ми разом вже 18 років...
- Категорія: Інтерв'ю з гостями
- Останнє оновлення: 01 червня 2018