Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 
Гість: В’ячеслав Горпинчук, єпископ Української Лютеранської Церкви
Програма: «Світлі гості»
Ведучий: Владислав Бондарков

 

Історія Української Лютеранської Церкви – досить цікава. Представник цієї деномінації - єпископ В’ячеслав Горпинчук - розповідає у нашій програмі цікаві історичні відомості про становлення Церкви на теренах нашої держави, випробування, які випали на долю її служителів, а також говорить про те, що саме є запорукою духовного відродження  українського народу.

 

«У часи Реформації в Україні вже ширилося лютеранство. Це 16 століття. І коли ми читаємо істориків наших, то Михайло Грушевський, наприклад, свідчить про те, що були десятки лютеранських громад, розкиданих територією України…»

 

 «…Ми віримо, що наша цивілізація будується на християнських цінностях. Ми віримо, що  ми покликані відновлювати те, що було зруйновано і втрачено…»

 

«Такого радіо, як радіо «Еммануїл»,  в Україні  - дуже мало. Наші радіостанції і особливо телеканали зосереджуються на світських, плотських речах, часто - речах аморальних, які руйнують народ. А от таке радіо, як «Еммануїл», будує народ, бо воно проповідує Боже Слово, несе християнську культуру, дає просвітлення…»

 

«Ви знаєте, я часто після проповіді звертаюсь до наших парафіян, щоб вони молилися за всі українські церкви, щоб там лунало Євангеліє, щоб там діяв Господь Святий Дух, щоб наш народ відроджувався»