Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 Гість: Андрій Колодій, ведучий програми «Вечір суботи» на телеканалі «Надія», педагог
 Програма: «Світлі гості»
Ведуча: Ірина Суботовська


     Наш гість - ведучий програми «Вечір суботи» на телеканалі «Надія», а також голова шкільної ради у навчальному закладі «Досвітня зоря», філолог, педагог Андрій Колодій. Андрій розповідає про свою активну діяльність, а також відкриває секрет, чи завжди було його життя пов’язане з  освітою і чи планував він працювати у школі. А ще наш гість говорить про важливість впливу саме родини на дитину, важливість особистого прикладу батьків, який визначає її майбутнє…

 

   «…Хтось спитав: «Чи підете працювати в школу?»… І я відповів: «Ні в якому разі, хіба що директором».  І знаєте, слова мають силу здійснюватися. Я дійсно пішов працювати в школу вперше зразу директором «Досвітньої зорі»

   «…Христос Своїм ставленням до людей, Своїм ставленням до Бога, Своїм особистим прикладом вразив їх [майбутніх учнів] настільки, що вони обрали цей шлях і пішли як Його учні за Ним. А потім, коли Андрій пішов до свого брата, він каже: «Ми знайшли Месію». Все. Для них не були вже потрібні ніякі інші докази…»

   «Якщо подивитися на той час і цей, і навіть оцінити їх в контексті Слова Божого, ми можемо побачити дуже цікаву специфіку: коли у народу Божого період непростий – переслідують, забороняють, - народ Божий [перебуває] тісно з Богом і докупки один до одного. Як тільки починається полегшення, свобода – якось все стає таке дуже розслаблене. І якщо подивитися на тих людей, які тоді жили і на тих, що зараз -  є велика різниця. Тому що обставини життя, зовнішні речі впливали на самих людей. Люди в тих обставинах формувалися і зростали, і вони відстоювали свою віру не вимушено. Це був спосіб життя…»

   «Урешті-решт, в кожного є право вибору, незалежно від того, яку отримає він освіту, яке отримає він виховання в сім’ї і т.ін. Наша молитва – за наших дітей, особисто моїх дітей, і за тих дітей, яких Бог доручив нам – у наших клубах, у нашій школі. Ми молимося тільки, просимо, щоби Бог впливав на них і щоби Дух Святий їх спонукав зробити цей правильний вибір у своєму житті»

   «…Вчителі і школа ніколи не замінять сім’ю і ніколи вплив школи не переважить впливу сім’ї. Я зустрічався з такими батьками і таку позицію чув не одного разу: «Ми їх [дітей] віддали в школу християнську, ми віддали в клуб слідопитський, от, ми вам їх віддали, а ви з них щось зліпіть». Ну, ми-то будемо робити те, що в наших силах, але якщо там [у сім’ї] не прикладуть зусиль зі свого боку… Діти не навчаються на уроках, на словесних якихось переконаннях, діти навчаються на прикладі. Ми подаємось якийсь їм приклад, але ми [учителі]  -  чужі люди. А який приклад подають їм у стінах рідної домівки – оцей приклад переважить все решта. Обов’язково переважить»