Ірина Журило | Місто, що поділене на сотні
Голос цієї жінки відомий багатьом нашим слухачам – вона натхненниця та ведуча програми «Надзвичайна посвята». Але сьогодні ми докладно говоримо не про це. Ірина Журило – так звуть нашу гостю – надзвичайно цікаво розповідає про своє місто Охтирку на Сумщині. Розповідає і про те, як його було засновано, і про його природу, і про його храми, і про людей, які у ньому живуть…
Запрошуємо вас зануритися у давню історію чудового українського міста Охтирки, пізнати його минуле і теперішнє, познайомитися з його жителями, надихнутися красою мальовничого Сумського краю…
«У нас у місті живуть різні люди, є навіть різні національності, які за певних життєвих обставин приїхали до нашого міста, створили тут сім’ю, або є й такі, що перевезли родину. Багато мандрівників. Це пов’язано з роботою, чи з якимись особистими речами. І тому люди приїздять…»
«… Разом з козаками і монахами було засноване місто, і збереглася оця і християнська слава міста, і збереглася козацька слава міста. Оце два великі пласти, які весь час переплітаються між собою і доповнюють одне одного чисто історично»
«Коли місто було засноване, почали виникати і перші церкви. Однією з найперших церков була церква Святого Миколая… На жаль, вона не збереглася, …але навколо цієї церкви будувалися інші церкви, і на 1917-й рік у місті існувало 13 церков і був Свято-Троїцький монастир…»
«… Є видатна особистість нашої Слобожанщини – це Григорій Сковорода. Це неймовірна особистість, це унікальна особистість, мабуть, світового масштабу. Тому що мало яка країна чи нація може похвалитися таким-от мандрівним філософом… Увесь його філософський шлях - це шлях самопізнання. Любити всіх ближніх і пізнавати себе…»
- Категорія: Інтерв'ю з гостями
- Останнє оновлення: 15 вересня 2020