Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Обласна ефірна перекличка»
Гостя: Ірина Журило, ведуча програми «Надзвичайна посвята» (м. Охтирка Сумської області)
Ведуча: Ірина Суботовська

 

   Голос цієї жінки відомий багатьом нашим слухачам – вона натхненниця та ведуча програми «Надзвичайна посвята». Але сьогодні ми докладно говоримо не про це. Ірина Журило – так звуть нашу гостю – надзвичайно цікаво розповідає про своє місто Охтирку на Сумщині. Розповідає і про те, як його було засновано, і про його природу, і про його храми, і про людей, які у ньому живуть…

 

  Запрошуємо вас зануритися у давню історію  чудового українського міста  Охтирки, пізнати його минуле і теперішнє, познайомитися з його жителями, надихнутися красою мальовничого Сумського краю…  

 

 «У нас у місті живуть різні люди, є навіть різні національності, які за певних життєвих обставин приїхали до нашого міста, створили тут сімю, або є й такі, що перевезли родину. Багато мандрівників. Це повязано з роботою, чи з якимись особистими речами. І тому люди приїздять…»

 

«… Разом з козаками і монахами було засноване місто, і збереглася оця і християнська слава міста, і збереглася козацька слава міста. Оце два великі пласти, які весь час переплітаються між собою і доповнюють одне одного чисто історично»

 

«Коли місто було засноване, почали виникати і перші церкви. Однією з найперших церков була церква Святого Миколая… На жаль, вона не збереглася, …але навколо цієї церкви будувалися інші церкви, і на 1917-й рік у місті існувало 13 церков і був Свято-Троїцький монастир…»

 

 «… Є видатна особистість нашої Слобожанщини – це Григорій Сковорода. Це неймовірна особистість, це унікальна особистість, мабуть, світового масштабу. Тому що мало яка країна чи нація може похвалитися таким-от мандрівним філософом… Увесь його філософський шлях  - це шлях самопізнання. Любити всіх ближніх і пізнавати себе…»