Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 
Другого грудня в гостях програми «Дар усиновлення» на Світлому радіо «Еммануїл» була родина Василенків. Андрій та Оренда стали ініціаторами створення Всеукраїнської благодійної організації та школи для особливих дітей.
Подружжя розповіло, що поштовхом для благодійної діяльності стала їхня особиста потреба. У них четверо дітей, з яких один хлопчик має синдром Дауна. Коли синові настав час іти до школи, виявилося, що в Україні відсутні можливості для навчання та соціалізації таких дітей.
За статистикою, кількість народжених немовлят із синдромом Дауна в усіх країнах світу приблизно однакова. Проте кожне суспільство по-різному на них реагує. У деяких країнах ще досі приховують таких людей, мало не вбивають. Однак у цивілізованому світі їм створюють усі умови для комфортного життя.
Вважається, що синдром Дауна – хромосомна аномалія, помилка в генетичному коді малюка, та на думку Андрія, такі діти є просто іншими. Ми, звичайні люди, не схожі один на одного, так і вони чимось відрізняються від нас.
Андрій та Оренда розповіли, що народження Петра для них було несподіванкою, але не шоком. Вони не таїлися від людей, а навпаки розказували про те, яка дитина в них народилася. Реакція була доволі різною: одні відводили очі, інші співчували, плакали, але були й ті, які зі щирим серцем вітали подружжя з народженням синочка. Адже можна навести безліч прикладів, як люди із синдромом Дауна ведуть звичайний спосіб життя: працюють, гуляють, п’ють каву в громадських місцях… Саме така підтримка насправді підбадьорила наших гостей.
Петрик кардинально змінив життя родини. За словами Андрія, завдяки своїй «сонячній дитині» (так називають малят із синдромом Дауна-ред.), сім`я познайомилась із багатьма цікавими людьми, розширила межі свого світогляду. Отож, Петрусь став для подружжя Василенків справжнім благословенням.
Наші гості побажали тим, хто має дітей із особливими потребами, знати й відчувати свою відповідальність за їхню долю й докладати зусиль, щоб незвичайні діти стали надзвичайно щасливими.