Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

А який шоколад любите ви?) До дня шоколаду редакція Світлого радіо ділиться з вами цікавими відомостями про цей всіма улюблений продукт. 

Звідки?

Какао, що походить з низовинних тропічних районів Південної Америки, понад три тисячоліття вирощувалося у Месоамериці, де його плоди використовувалися як для виготовлення напоїв, так і як інгредієнт різноманітних страв. До кінця 18 століття шоколад вже поширився по всьому світу.

 

Який вплив на організм?

Зокрема шоколад впливає на рівень серотоніну, а за деякими даними, він може знижувати кров'яний тиск.

Люди, які перенесли інфаркт, періодично їдять шоколад, то ризик смерті від серцевих ускладнень зменшується в декілька разів. Цей ефект спричиняють антиоксиданти, що містяться в какао.

З іншого боку, теобромін, що міститься у ньому в високих концентраціях, токсичний для багатьох тварин, зокрема собак і кішок. Так для котів і собак середня летальна доза становить 200…300 міліграм/кг теоброміну або 100—500 г шоколаду на тварину (залежно від розміру). Коні та папуги також чутливі до цієї речовини. Отруєння людини теоброміном при поїданні шоколаду практично неможливе завдяки швидкому метаболізму теоброміну в людському організмі. Так само, теобромін, будучи основним алкалоїдом в шоколаді, дав йому другу назву «Їжа богів» (тео брома).

 

Шоколад і гормон щастя

Гормон щастя і шоколад тісно пов'язані один з одним. У шоколаді міститься близько 300 елементів. Вплив всіх цих елементів на організм достеменно не відомо, але головне те, що шоколад сприяє вкидання в кров такого гормону як серотонін, «гормону щастя». Також в ньому присутні малі дози кофеїну і теоброміну, які є психостимуляторами і позитивно впливають на працездатність і творчу діяльність людини. Якщо оцінити хімічний склад шоколаду, то тут просто одні корисні речовини: калій, магній, сірка, фосфор, кальцій, а також залізо, мідь, цинк і вітаміни групи В.

 

Шоколад замість сонця?

Ніколи не помічали, що шоколаду хочеться в основному восени та взимку? Коли за вікном сірість і сирість, настає легка хандра, і рука так і тягнеться до плитки шоколаду. Чому? Є відповідь. Виробленню серотоніну життєво необхідне сонячне світло, тому, коли його бракує, гормон щастя "впадає в сплячку», і ваш організм прагне заповнити його серотоніном ззовні, тобто шоколадом.

  

Як визначити справжній шоколад?

 - Справжній шоколад повинен містити в своєму складі какао-масло. Якщо на обгортці шоколадки в складі інгредієнтів не вказано наявність какао-масла, значить це проста солодка плитка, зовсім не шоколад;

 - У складі справжнього шоколаду не повинно бути таких компонентів як замінник і еквівалент. Найчастіше какао-масло з метою економії виробники замінюють пальмовим (кокосове масло змішують з тертим какао) і синтетичними на основі лауриновой кислоти;

 - Якісний справжній шоколад має глянсову поверхню і без будь-яких бульбашок;

 - Злам у справжнього шоколаду матовий. Якісний шоколад при розламуванні повинен хрустіти і не кришитися, що не липнути до зубів і не танути в руках;

 - Справжній шоколад - гіркий. У ньому відсутня молоко, а також мінімум цукру, що робить його ще і найкориснішим в порівнянні з молочним і білим. Какао-продуктів в гіркому шоколаді від 60 до 99%. Такий високий вміст какао дозволяє по-справжньому оцінити справжній смак шоколаду.

  

Цікаві відомості

  • Вірменська кондитерська фабрика Grand Candy з нагоди 10-річчя діяльності встановила світовий рекорд, виготовивши найбільшу шоколадну плитку вагою 4,41 тонни, яка занесена в Книгу рекордів Гіннесса. Плитка рекордного шоколаду виготовлялася протягом 4 днів, її довжина становить 5,6 м, ширина — 2,75 м, а висота 25 см. Колишній аналогічний рекорд належав італійським кондитерам, які виготовили плитку вагою 3,58 тонн.
  • Британський виробник шоколаду Thorntons побив світовий рекорд Книги рекордів Гіннесса, приготувавши найбільшу плитку шоколаду, вагою майже 6 тонн (5 792,5 кг). Такого величезного шоколадного монстра, чотири метри завширшки і чотири метри в довжину, продемонстрували на 100-річчя всесвітньо відомої компанії. Рекордна шоколадна плитка вийшла еквівалентом 75 000 звичайних шоколадок Thorntons.
  • За результатами когортного дослідження німецького інституту дієтології (DlfE) в Потсдамі, 6 грамів шоколаду в день імовірно асоціюються з зниженням ризику інсультута інфаркту міокарда на 39 відсотків і зниженням кров'яного тиску в середньому на 1 мм ртутного стовпчика.
  • В 1200–1000 роках до нашої ери індіанці Центральної Америки пили «шоколадне пиво», яке виготовляли із зброджених плодів какао.
  • 11 липня— Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day). День шоколаду вперше був заснований французами в 1995 році.
  • У світі існує кілька шоколадних музеїв.

 
Схожі матеріали: користь вітамінів A і D.