Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Напевно, кожна людина неодноразово задумувалася над своїм ставленням до нужденних, яких у наші дні ми часто бачимо в найрізноманітніших місцях – у магазинах, в метро, в переходах. Як нам потрібно до них ставитися? Чи всім потрібно давати милостиню?
 
Написано: «Кожному, хто просить у тебе, дай, а від того, хто забирає твоє, не вимагай.» (Лк. 6:30). Сьогодні, йдучи вулицею, ми бачимо багатьох нужденних, які просять, і всередині кожного з нас відбувається боротьба: Дух Божий говорить давати милостиню тим, хто просить, а наша плоть говорить нам, що вони заробляють за день більше, ніж ми за місяць! Кожен з нас приймає своє рішення. Написано: «… тiльки щоб ми пам’ятали про вбогих…» (Гал. 2:10) – це означає, що коли ми приймаємо Духа Божого, Його любов, – ми повинні любити оточуючих, ставитися до інших так само, як Ісус любить людей. Бог є любов, Він любить ворогів, любить грішників і виправдовує нечестивих. Проповідуючи, Ісус говорив: «Дух Господній на Мені; бо Він помазав Мене благовістити убогим, і послав Мене зціляти розбитих серцем, проповідувати полоненим визволення, сліпим прозріння, відпустити замучених на волю, проповідувати літо Господнє сприятливе.» (Лк. 4:18,19). Сам Господь прийшов до вбогих, полонених, зламаних. І якщо ми хочемо слідувати за Христом, то чи не є це для нас прикладом? Іоан говорить, що любов до Бога і ближніх не може перебувати в людині, якщо вона не допомагає нужденним: «А хто має достат­ки на свiтi, але, коли бачить брата свого в нуждi, зачиняє вiд нього своє серце, то як може перебувати в такому любов Божа?» (1 Ін. 3:17).
Ви скажете, що якщо ви дасте йому милостиню, – він купить горілку і нап’ється, що це його бізнес, або що він молодший і здоровіший, ніж ви. Так, можливо, це правда! Але, йдеться не про нього, а про ваш послух Слову Божому, і про отримання нагороди від Господа. Якщо написано, що ВСЯКОМУ, – значить, всякому. Просто, коли ви даєте жебраку милостиню, то скажіть йому, що це Ісус Христос йому дає, і все – так ви вже посіяли сім’я віри.
Важливо пам’ятати, що коли ми даємо милостиню жебраку, – ми даємо Господу: «Хто благодіє бідному, дає в борг Господу, і Він воздасть йому за благодіяння його.» (Притч. 19:17). Це наше благословення. І навпаки, коли ми виправдовуємо свою бездіяльність (я дуже поспішаю, я його не бачу, або потік людей заважає підійти, і т.п.), – ми не лише втрачаємо своє благословення, але і позбавляємо себе захисту і допомоги від Бога в майбутньому.
Якщо, наприклад, жебрак сидить на сходах переходу при -10º, то, очевидно, він не просто так там сидить, він, очевидно, молиться. У такій ситуації ця людина не може не розмовляти з Богом! А Бог чує крик жебраків! «Хто затикає вухо своє від волання бідного, той і сам буде волати, і не буде почутий.» (Притч. 21:13).
І, можливо, ви проходите повз того жебрака саме для того, щоб сказати йому, що Ісус любить його, і чекає! Можливо, ви повинні помолитися разом з ним, щоб він віддав свою душу Господу. Можливо, цей жебрак у своєму відчаї молився Богу, і Бог почув його, і направив вас до нього, поставив того жебрака на вашому шляху, щоб ви сказали йому Євангеліє, а він щоб отримав спасіння. Пам’ятайте, що жебрак – це відкриті двері для того, щоб прийняти Євангеліє! Написано: «Блаженні убогі духом, бо їхнє є Царство Небесне.» (Мф. 5:3). Кожен жебрак, який помолився разом з вами молитвою покаяння, – це плід, який ви можете принести, адже, кожен з нас має принести плід Богу! Написано: «… задарма одержали, задарма давайте.» (Мф. 10:8). Кожен жебрак, який зустрічається на вашому шляху, – це можливість для вас отримати благословення від Бога. Не втрачайте свою можливість, чиніть по Слову, будуйте дім свій на камені.

Автор – Олексій Волченко