Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


Віруючі люди, зазвичай, ходять до церкви. Але, нерідко трапляється так, що людина, яка покаялася, відмовляється ходити до церкви, кажучи, що вона читає Біблію вдома, молиться Богу та вірить у Нього. Чи потрібно віруючій людині ходити до церкви, якщо вона вдома постійно читає Слово Боже?
 
Якщо ви віруюча людина – звісно, необхідно весь час читати Біблію не залежно від того, – ходите ви до церкви, чи ні. Вам необхідно спілкуватися з Господом через Слово Боже, зростати у спасіння, не дивлячись ні на що! Звісно, зараз є доступ до інтернету, і можна щодня слухати проповіді вдома, не ходячи до церкви.
Віруючу людину можна порівняти з навчанням в університеті: там є лекції, а є – практика. Так ось, лекції – це коли ви вдома читаєте Біблію, а практика – це те, що ви робите у церкві. Там ви закріплюєте те, що прочитали вдома. Написано: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою.» (Ін. 13:35). Коли ви читаєте Біблію – ви пізнаєте любов Божу, але, самостійно на практиці проявляти любов неможливо, тому є церква, де ви можете проявити любов до братів.
Церква необхідна кожній віруючій людині для того, щоб створювати самого себе в любові: «… а iстинною любов’ю всi зростали в Того, Який є глава Христос, з Якого все тiло, що складається i з’єднується всякими зв’язками, що взаємно скрiп­люються, при дiї в свою чергу кож­ного члена, одержує прирiст для створення самого себе в любовi.» (Еф. 4:15,16). Щоб створювати самого себе в любові – потрібно когось любити. Церква необхідна більше не для того, щоб отримувати, а щоб віддавати себе, служити, любити, приносити, молитися за когось, допомагати комусь! Щоб зростати в любові – потрібно комусь її віддавати. Щоб мати співчуття – потрібно комусь співчувати. «Hо­сiть тягарi один одного i так здiйсните закон Христа.» (Гал. 6:2). Треба заповнювати потреби інших, треба когось підтримувати. «А хто має достат­ки на свiтi, але, коли бачить брата свого в нуждi, зачиняє вiд нього своє серце, то як може перебувати в такому любов Божа? Дiти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а дiлом i правдою.» (1 Ін. 3:17,18).
Тому, не закривайте своє серце, а допомагайте тим, чим ви можете допомогти – цим ви проявите любов до братів. Братів треба любити у церкві, а не лежачи вдома на дивані. Легко любити на відстані, а ось любити людей з їхніми недоліками – це і є створення самого себе в любові. Також легко співчувати на відстані, наприклад, голодним дітям Африки, а ось співчувати конкретній людині, і не просто співчувати, а допомогти їй, підтримати її – ось цьому і вчаться у церкві. Тому, якщо ми віруючі, і любимо Бога – ми повинні любити братів: «Хто каже: «Я люблю Бога», а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить? I ми маємо вiд Hього таку заповiдь, щоб той, хто любить Бога, любив i брата свого.» (1 Ін. 4:20,21).
Тому, церква – це те, що потрібно, насамперед, вам, адже, саме у церкві ви створюєте самого себе в любові, через служіння одне одному. У того, хто не ходить до церкви, не служить іншим людям – дуже скоро починається депресія: тому що без любові та служіння братам в людині дуже швидко перемагає плоть і зростає егоїзм.
Тому, церква – це єдине безпечне місце серед людей для віруючої людини, тому що там є Бог! «… бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них.» (Мф. 18:20). Людині на самоті буває дуже складно боротися зі своєю плоттю та зі спокусами цього світу. Саме тому, Ісус і відправляв учнів по двоє: щоб вони могли підтримувати один одного у вірі. А якщо людина знаходиться серед невіруючих – то тим більше написано: «Hе обманюйтесь: лихі товариства псують добрi звичаї.» (1 Кор. 15:53): тобто, зло буде впливати на віруючу людину!
Віруюча людина недовго зможе побути сама, не ходячи до церкви! Світильник народження згори буде горіти, так, він не потухне, буде тліти, але це – життя в поразці, в депресії, у тузі та самотності. А коли ви ходите до церкви – ваш світильник розгоряється, світить усім в домі. Коли ви любите – в вас розгоряється любов. І чим більше ви любите – тим більше ви отримуєте любові. Чим більше ви віддаєте себе – тим більше ви отримуєте від Бога.

Автор – Олексій Волченко