Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


У Святому Писанні слово «християнин» згадується всього 3 рази. За життя Ісуса Христа слово «християни» не вживалося жодного разу. Вперше так назвали учнів Ісуса в Антиохії. Що ж насправді означає «християнин»?
 
Насамперед, потрібно звернутися до першоджерела. Дійсно, слово «Христос» означає Месія чи Помазаник. Помазаниками називали царів та священиків, і, навіть, язичницький цар Кір удостоївся цього звання (Іс. 45:1). Помазаники – це люди, водимі Духом Божим, які чують Духа Святого, і виконують Його волю. До приходу Ісуса Христа Бог знаходив вибраних людей, які могли чути Бога, і виконувати Його волю. Ми всі знаємо їх із Біблії – але, їх одиниці. Після того, як Ісус Христос вигукнув на Хресті: «Звершилося!», – завіса в Храмі розірвалася, Дух Святий, Який знаходився тільки у Святому Святих за завісою, вийшов звідти, і відкрив Себе для всіх людей: «І буде в останні дні, гово­рить Господь, – виллю Я від Духа Мого на всяку плоть;» (Діян.2:17). Так само й зараз – через віру в Ісуса Христа кожна людина може отримати Святого Духа, і стати помазаником Божим. У день П’ятидесятниці Петро сказав: «Покайтеся, i нехай охрес­титься кожен iз вас в iм’я Iсуса Христа на вiдпущення грiхiв; i приймете дар Святого Духа,…» (Діян. 2:38). Тобто, всі люди, які прийняли Ісуса Христа Господом, – теж стали помазаниками, тому що отримали Духа Святого. Важливо розуміти, що Дух Божий, Який був у Ісусі Христі, являється тим Самим Духом, Який знаходиться у кожній віруючій людині: «А хто з’єднується з Господом, той є один дух з Господом.» (1 Кор. 6:17). Напевно, можна сказати, що кожна віруюча людина у чомусь стає схожою на Христа, адже, стає помазаником, у якому перебуває Дух Святий. Господь сказав: «Істинно, істинно кажу вам: хто вірує в Мене, діла, які творю Я, і він створить, і більше цих створить; тому що Я до Отця Мого іду.» (Ін. 14:12). Як це можливо – звершити стільки, скільки звершив Христос, і, навіть, ще більше? Це можливо лише тоді, коли той Самий Дух, Який перебуває в Ісусі Христі, буде знаходитися в людині! Ти скажеш: «я повірив у Христа, але, не відчуваю, що в мені є Святий Дух!». Для цього нам потрібно перебувати в Слові Божому, в молитві – щоб отримати одкровення від Бога про те, що Сам Бог є з нами, і що Він перебуває в нас Духом Святим: «… щоб Бог Господа нашого Iсуса Христа, Отець слави, дав вам Духа премудростi й одкровення для пiзнання Його i просвiтив очi серця вашого, щоб ви зрозумiли, в чому полягає надiя на Його покликання‚ i яке багатство славної спадщини Його для святих, i яка безмiрна велич могутности Його в нас, що вiрують за дiянням превеликої сили Його, якою Вiн дiяв у Христi, воскресивши Його з мерт­вих i посадивши праворуч Себе на небесах,» (Еф. 1:17-20). І якщо ми отримаємо одкровення, що могутність Самого Бога знаходиться в нас так само, як Він був у Христі, – тоді в нас з’явиться відвага звершувати великі Божі справи.
 
Тому, коли ми отримаємо це одкровення, – тоді ми будемо прагнути чинити так, як Ісус Христос – тому що ми будемо водимі тим Самим Духом, і будемо міркувати, відчувати так, як Ісус Христос – «… бо у вас повиннi бути тi самi почування, як i в Христi Iсу­сi» (Флп. 2:5). Якщо в нас є Дух Христів, – ми будемо любити братів так, як Христос полюбив нас: «Любов пiзнали ми з того, що Вiн поклав за нас душу Свою: i ми повиннi класти душi свої за братiв.» (1 Ін. 3:16). Біблія говорить, що, якщо в нас буде Дух Христів, – ми станемо досконалими, як Сам Бог: «Отже, будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий.» (Мф. 5:48).
Помазання Святого Духа – це таємниця віри, таємниця домобудівництва, але, цю таємницю Бог відкриває нам тільки присутністю Святого Духа в нас: «… вiдкривши нам таїну волi Своєї, за Своїм благоволiнням, яке Вiн ранiш поклав у Hьому,…» (Еф. 1:9). Тобто, спершу Бог вклав у Ісуса із Назарета Святого Духа, щоб через Ісуса Христа ми також отримали Духа. Коли ми вірою приймаємо Ісуса Христа, – ми також отримуємо Святого Духа в себе, так само, як Святий Дух був у Ньому: «У Hьому і ви, почувши слово iстини, благовiстя вашого спасiння, та увiрувавши в Hього, були вiдзначенi обiцяним Святим Духом,…» (Еф. 1:13). Усе це – справа одкровення, справа зростання у вірі. Ми – християни від Христа, через помазання Святого Духа.
 
 
Автор – Олексій Волченко