Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


У Біблії є вірш: «Кожен, хто годується молоком, несвiдомий у словi правди, бо вiн немовля;» (Євр. 5:13). Що таке молоко? Кого називають немовлям? Хто несвідомий у слові правди?
 
Є таке визначення: почув – забув, побачив – запам’ятав, зробив – зрозумів. Той, хто слухає Слово Боже, але не виконує Його – той ще немовля, тому що не розуміє повністю, про що говорить Слово. Той же, хто слухає і виконує, – той вже повністю розуміє це Слово, той свідомий у слові правди.
 
Молоко – це Слово Боже, тому що віршом вище написано: «… вас знов треба вчити перших початків слова Божого, i для вас пот­рiбне молоко, а не тверда страва.» (Євр. 5:12). Також написано: «… як новонародженi немовлята, полюбiть чисте словесне мо­локо, щоб вiд нього вирости вам на спасiння;» (1 Пет. 2:2). Тобто, Слово Боже – це молоко, від якого ми народжуємося згори (Як. 1:18) і зростаємо у спасіння.
 
Здавалося би: якщо ми навчаємося Слову Божому, перебуваємо у Слові, наповнюємося Ним, – тоді чому ж ми ще несвідомі у слові правди? Адже, Сам Господь сказав, що перебування у Слові звільняє нас, і дає пізнання істини: «Тоді Ісус сказав юдеям, які увірували в Нього: якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас.» (Ін. 8:31,32). Істина дійсно дає свободу, цією свободою треба лише скористатися. А це – дія, а не відчуття. Свобода утверджується у вчинках, а не в почуттях чи словах. Чи знаходиться людина у свободі – визначають її вчинки, а не її наміри. І ось та людина, яка пізнала істину, яка чинить згідно істини – отримала свободу.
 
Людина, яка тільки знає, що не можна противитися злу, що потрібно підставляти щоку, але яка ніколи цього не робила, – відрізняється від людини, яка це вже практикує. Людина, яка знає, що потрібно прощати своєму винуватцеві, – відрізняється від людини, яка вже простила. Людина, яка тільки знає що потрібно перемагати зло добром, – відрізняється від тієї людини, яка вже перемагала! Людина, яка знає, що не можна судити, – відрізняється від тієї людини, яка нікого не судить. Людина, яка знає, що потрібно молитися за ворога і робити йому добро, – відрізняється від людини, яка вже робить добро своєму ворогу і молиться за нього.
 
Отже, той, хто слухає Слово Боже, хто знає, що там написано, але не виконує Слово, – іще немовля. Той же, хто слухає і виконує, – той вже досконалий, ось той вже виконує волю Божу. Наші вчинки (плоди) визначають наше положення перед Богом: «Тож за їхніми плодами пізнаєте їх. Не кожен, хто говорить Мені: Господи! Господи!  увійде в Царство Небесне, а той, хто виконує волю Отця Мого Небесного» (Мф. 7:20,21).
 
Доки ми вивчаємо Слово Боже – ми є немовлятами, але, коли ми чинимо згідно з тим, що написано, – тільки тоді ми стаємо досконалими. Коли ми виконуємо Слово Боже – тоді Воно стає волею Божою в нас. Отже, воля Божа – не тільки у знанні Слова Божого, а в тому, щоб ми виконували Його. Доки людина не почала виконувати Слово – вона ще не утверджена у вірі, в ній ще панує похіть плоті: вона ще може потрапити під спокусу і відпасти. А той, хто постійно смиряє свою плоть і чинить згідно Слову, – той вже утверджений у вірі, той збудував свій дім на Камені: «Отже, всякого, хто слухає ці слова Мої і виконує їх, уподібню мужеві мудрому, який збудував будинок свій на камені;… А всякий, хто слухає ці слова Мої і не виконує їх, уподібниться мужеві нерозумному, який збудував будинок свій на піску; І пішов дощ, і розлилися річки, і знялися вітри, і налягли на будинок той; і він упав, і руйнування його було велике.» (Мф. 7:24,26,27).
 
Отже, немовля – це лише той, хто слухає, тільки вчиться, але не практикує. І якщо це слухання без практики триває роками – людина стає подібною до тих, про яких сказано: «… завжди вчаться i нiколи не можуть дiйти до пiзнання iстини.» (2 Тим. 3:7). Досконалий привчив себе завжди чинити згідно Слова Божого. Він не лукавить у своєму серці, не робить компромісів, натомість, точно розрізняє: де добро від Бога, а де зло від його власної гріховної плоті: «… тверда страва властива дорослим, у яких довгим на­в­чанням почуття привченi розрiзняти добро i зло.» (Євр. 5:14). Тверда їжа – це чинити за Словом, це і є творити волю Божу, як Христос сказав учням: «Моя їжа є творити волю Того, Хто послав Мене, і звершити діло Його.» (Ін. 4:34).
 
Господь сказав: «Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою.» (Ін. 13:34,35). А чи виконуємо ми цю заповідь? Чи ми лише читаємо її, як газету? Чи являємося ми учнями Христа? Чи пізнають нас, як учнів Христа, бачачи, як ми проявляємо любов одне до одного? Чи світ дивиться на те, як ми засуджуємо одне одного, як ведемо чвари, як звинувачуємо у єресі інші конфесії? Але ж Господь звелів нам любити не лише братів по вірі, а й ворогів: «А Я кажу вам: любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, добро творіть тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас, щоб ви були синами Отця вашого Небесного, бо Він сонцем Своїм осяває злих і добрих і посилає дощ на праведних і на неправедних. Бо коли ви любите тих, хто любить вас, яка вам нагорода? Чи не те саме і митарі роблять? І коли ви вітаєте тільки друзів ваших, що особливого робите? Чи не так само і язичники чинять? Отже, будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий.» (Мф. 5:44-48). Тобто, досконалість – це любити, робити добро, благословляти: і не лише ближніх, але й дальніх, і ворогів, і тих, хто ненавидить. Ось це і є досконалість, про яку написано в Біблії – «Бiльш за все вдягнiться в любов, яка є сукуп­нiстю довершености.» (Кол. 3:14). Тому, той, хто перебуває у Слові Божому, але не виконує Його – залишається немовлям, несвідомим правди: він не розуміє, про що говорить це Слово, адже, він – немовля. А той, хто виконує Слово Христа – досконалий, він уже співрозіп’явся із Христом, розіп’яв свою плотську позицію, прийняв позицію Христа. Для такої людини Ісус дійсно являється Господарем її волі. Така людина дійсно є рабом Христа, адже, виконує волю Божу.
 
 
Автор – Олексій Волченко
 
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.