Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


Чому Павло говорить: «… кiнець закону — Христос, на праведність кожного‚ хто вiрує.» (Рим. 10:4), а Ісус Христос – «… істинно кажу вам: доки існуватимуть небо і земля, жодна йота чи жодна риска не перейде із закону, поки не здійсниться все.» (Мф. 5:18)? Як це зрозуміти? Чи закінчилася дія закону з приходом Христа? Як тоді нам потрібно ставитися до закону, якщо Ісус сказав, що він не закінчується?
 
Те, що написано: «… кiнець закону — Христос, на праведність кожного‚ хто вiрує.» (Рим. 10:4), іншими словами можна сказати: мета закону, суть закону – це Христос. Закон потрібен був для того, щоб визначити і підтвердити, що Ісус із Назарета є обіцяним Месією. Ісус визначив для нас, що Писання не приносять спасіння, що у Писання є тільки одна мета – засвідчити про Нього: «Дослідіть Писання, бо ви сподіваєтесь через них мати життя вічне; а вони свідчать про Мене.» (Ін. 5:39). Спасіння – тільки від Ісуса Христа, тому Він і говорив фарисеям, що Писання потрібні тільки для того, щоб знайти Ісуса Христа в них. Тому, хто знайде у законі підтвердження того, що Ісус із Назарета – це обіцяний Месія, – вже непотрібен закон, адже, мета закону, суть закону, завдання закону – знайти Христа. Христос – є виконанням закону і пророків: «Не думайте, що Я прийшов порушити Закон або Пророків: не порушити прийшов Я, а виконати.» (Мф. 5:17) – отже, закон і пророки виконалися в Ісусі Христі. Усі пророцтва (а їх близько 300!), які записані в законі та пророках, виконалися Ісусом Христом. Отже, мета закону – явити світу Ісуса Христа. Тому, хто знайшов Христа, – вже непотрібен закон, тому що закон – це засіб, а не мета. Метою всього є Ісус Христос.
 
Чому ж тоді Ісус сказав, що закон не закінчиться, доки не перейде небо і земля, якщо Він Сам же сказав, що Він виконав закон – «… істинно кажу вам: доки існуватимуть небо і земля, жодна йота чи жодна риска не перейде із закону, поки не здійсниться все.» (Мф. 5:18)»?
 
Хоча Христос прийшов 2000 років назад, на землі все ще є грішники, які не знають Його, і, навіть, не чули про Христа. Саме для таких грішників і потрібен закон. Закон – не для праведників, які увірували, що Ісус – це Христос: «… знаючи, що закон призначений не для праведника, а для беззаконних i не­покiрних, нечестивих i грiшникiв,» (1 Тим. 1:9). Закон потрібен лише для грішників – для тих, хто іще не знайшов Христа. Той, хто знайшов Христа – вже «… не пiд законом, а пiд благодаттю» (Рим. 6:14). Але, закон буде діяти доти, доки існує земля, на якій живуть невіруючі люди. Можна сказати навпаки: доки існують люди, які не знають Христа, – доти буде існувати земля. Але, коли всі до єдиної людини на землі будуть знати Євангеліє, – ось тоді закінчиться небо і земля, тоді цій землі й прийде кінець: «І буде проповідане це Євангеліє Царства по всьому світу, на свідчення усім народам; і тоді прийде кінець!» (Мф. 24:14). Тобто, закон буде мати владу на землі доти, доки існує земля, на якій живуть невіруючі люди. Ця земля не буде існувати вічно: «Прийде ж день Господнiй, як тать уночi, i тодi небеса з шумом перейдуть, а стихiї, розпалившись, зруйнуються, земля i всi дiла на нiй згорять.» (2 Пет. 3:10). Але, день Господній прийде лише тоді, коли всі дізнаються про Христа: тоді небо і земля проминуть, і, відповідно, закон теж припиниться: адже, тоді настане кінець всьому.
Тому, Христос сказав, що закон буде діяти доти, доки небо і земля ще стоять, доки не здійсниться все (Мф. 24:14).
 
Отже, закон діє на землі тільки для того, хто ще не пізнав Христа. Той же, для кого закон уже виконався в Ісусі Христі, – вже не під законом, а під благодаттю, тому що знайшов мету, суть закону – Ісуса Христа.
 
 
Автор – Олексій Волченко
 
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.