Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гості: хормейстер Віталій Болгар, музикознавець Сергій Деоба
Програма: "Актуально сьогодні"
Ведуча: Ірина Суботовська
   8-10 листопада цього року в місті Ірпінь Київської області проводитимуть Всеукраїнський фестиваль молодіжних хорів ЄХБ “МОВЧАТИ НЕ МОЖНА, СПІВАТИ!”. Захід, справді, є знаковим для музикантів-християн, адже його завдання та мета - розвивати українську християнську хорову музику через створення нових композицій, сприяти комунікації виконавців-християн із різних куточків України.

   Докладніше про цю подію у нашій програмі "Актуально сьогодні" розповідають хормейстер, директор місії "Музика у світовій культурі" Віталій Болгар та музикознавець Сергій Деоба.


 Віталій: "Завжди можна навчити людину співати... Людина народжується з певними складнощами і не чує того чи іншого звуку. Але у нас є серцебиття. Це вже ритм і кожна людина відчуває цей ритм. Просто у когось цей дар відразу виходить, вроджений, а комусь потрібно, може, більше часу для того, щоб розкрити його в собі"

  Віталій: "Ми здійснюємо спільно служіння в церкві, беремо участь у різних євангелізаціях та поїздках. І хочу сказати таке: якщо підходити до справи серйозно, оскільки Бог від нас вимагає серйозності та відповідальності, то відповідно, повинна бути певна дисципліна, яка допомагає тобі бути дисциплінованим як у часі, як у вивченні певних творів, а також це дає дуже багато серед молоді хороших знайомств. І різні поїздки приносять дуже багато радості..."

Сергій: "...Якщо прогорнути кілька сторінок на початку Біблії, книгу Буття, ми можемо побачити, що там уже написано ім'я людини (її звали Ювал), який вважався батьком музикантів - тих, хто грає на духових інструментах. Якщо простежувати генеалогію, це буквально шість поколінь після Адама. Уже з'явилася людина, яка, скажімо так, започаткувала у масштабі світовому музику..."

Сергій: "...Вектори музики у Старому Заповіті і, взагалі, Біблії, їх можна виділити чотири: це музика як спонтанна хвала Господу, музика як високоорганізована хвала Христу, Богу, музика як повчальна пісня або ж просто музика повчального змісту з текстом, і музика як особиста хвала Богу..."

"...Якщо говорити про те, що [музика] - це особисте вираження хвали, можна згадати царя Давида, який був не лише царем, але й просто майстерним і неперевершеним композитором. Його псалми мають просто неймовірно багатогранний характерний арсенал: його псалми можуть бути сумними, його псалми можуть показувати людину, особистість, яка перебуває в утисках відчаю, а в іншому псалмі - може здійснюватись показ людини, яка надіється на Господа, яка радіє в Бозі і шукає тільки в Ньому Одному підтримку. Тобто, саме його [Давида] особиста хвала виразилась в тому, що ми маємо написані псалми..."