Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: Юрій Ліфансе, голова Спільноти святого Егідія в Україні
Програма: «Світло підтримки»
Ведуча: Інеса Опіканець

 

  Нещодавно Спільнота святого Егідія зробила чудову справу – видала довідник для безхатьків «Де в Києві поїсти, помитися, переночувати». Погодьтеся, це дуже потрібна річ для безпритульних, а також для тих, хто надає їм допомогу. Докладніше про новий довідник у нашій програмі «Світло підтримки» розповідає Юрій Ліфансе, голова Спільноти святого Егідія в Україні.

 

«…З’явились організації, які вийшли, щоб допомагати на вулиці. І серед них (для мене було здивуванням), коли подивишся, найбільша кількість – це християнські організації… Ми кажемо між друзями, що бідні молилися і Господь почув їхній голос, і послав людей, які хочуть допомагати»

 

«…Люди нас чекають для того, щоб ми прийшли до них і принесли їм їжу… Й, насправді, це перший контакт, який дає змогу зрозуміти ситуацію людини, її проблеми і намагатися якимось чином вирішити ці проблеми. Тобто, їжа – дуже важлива… Але це перший контакт для майбутнього  спілкування, для того, щоб допомогти якимось чином, тим, чим ми можемо, зробити щось, щоб людині стало краще жити»

 

«Найчастіше говорять, що «дайте вудку замість їжі, замість риби» і т.д. «Вудку»  може взяти тільки жива людина. Мертва людина не може взяти. Тому ми найперше намагаємося допомогти вижити. І вже потім вирішувати інші проблеми»

«…У Римі, наприклад, безпритульні тримають його [довідник] як якусь цінність. Тобто, книжка повністю зачитана, видно, що людина нею користується, видно, що людям вона потрібна»

 

«Я точно знаю, що для того, щоб зрозуміти слово «вбогість», потрібно бути поряд з бідними людьми. Бо Господь ніколи в Євангелії не говорить абстракціями. І бідність – це, перш за все, бідність. Тобто, розуміти свою слабкість і розуміти свою залежність. Через бідних людей це ти розумієш найкраще… Серед нас  немає ні добрих, ні гарних, ні святих. Навпаки, ми досить грішні люди. Але Господь посилає таких слабких, як ми, щоб допомогти комусь іще слабкішому… І на цьому шляху важлива молитва.  Тому що коли людина починає молитися, то отримує результат. Але найголовніше, коли людина починає молитися, вона починає розуміти свою залежність від Господа. Тому що вона звертається подякувати за те, що Він зробив для неї. Звертається, щоб попросити, тому що не може цього вирішити…»