Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: Ларрі Нікель, композитор (перекладачка – Ірина Лактіонова)
Програма: «Актуально сьогодні»
Ведуча: Олеся Василенко

 

  Сьогодні нашу студію відвідав знаний канадський композитор Ларрі Нікель. Він розповідає про свій особливий музичний твір – «Реквієм миру», який прозвучав на концерті у Києві. «Реквієм миру» - це міжнародний заклик до прощення та примирення. Це те, чого нині так потребує наша Україна – вона потребує досконалого Божого МИРУ. Як знайти цей мир? Ларрі Нікель, композитор-християнин, відповідає на це запитання.

 

  «Згадуючи ситуацію, коли моїм прадідам довелося залишити рідню землю і переїхати до Канади, або нинішні обставини, коли у багатьох країнах світу точиться війна,  я міркував, як я можу донести ідею про мир багатьма мовами. Звісно, легко сказати: «Нехай буде мир». Але ми не матимемо миру, допоки не простимо один одному. Тому що стільки воєн виникає через таку позицію: «Ти вчинив мені ось це, тому я тобі зроблю ось так». І люди чинять одне одному зло і це ніколи не припиняється. Тому, врешті, хтось має сказати: «Ти вчинив мені це, але я тобі прощаю».  

 

«Христове послання полягає в тому, що нам потрібно прощати один одному. Нам слід любити наших ворогів».

 

«Інколи музикою можна сказати те, чого не передати жодним іншим способом. Наприклад, якщо ви скажете: «Ісус – відповідь», цим можна когось образити. Але якщо ви передасте це співом, люди прислухаються»