Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Гостя: Юлія Полюлях, співачка
Програма: «Світла музика. Прем’єра»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

   Сьогодні ми хотіли б познайомити нашу слухацьку аудиторію з виконавицею Юлією Полюлях. У нашій програмі вона представляє вам, дорогі друзі, свою пісню  «Бачив».  Юлія розповідає про те, як народився цей музичний твір, а також, оскільки вона працює з дітьми, міркує про те, що є важливим у педагогічній діяльності. Один із головних принципів у роботі вчителя - «не нашкодь»…

 

«Дуже складно, коли ти ростеш у якихось межах, одразу переступити їх. Але ти можеш стати на шлях, коли ти будеш намагатися не бачити цього. Будеш намагатися бачити, все-таки, людину, її душу й аж потім робити якісь висновки…»

 

«… Мені здається, що зараз просто в педагогіці трошки інше русло пішло, тому що раніше, коли навіть я навчалася в школі, був безумовний авторитет учителя…  Зараз ти повинен здобути. Ти повинен сподобатися, тебе повинні любити, тебе повинні впустити в своє серце для того, щоб бути з тобою, перш за все, друзями…»

 

«Яка для мене найбільша цінність? Цінність впливати і підтримувати. Тому що я знаю на своєму власному прикладі, як педагог може скалічити своїми словами, і я можу тільки уявити, що коли от настане кінець усього, скільки буде зранених душ саме словами. Тому що слово має дуже велику силу…»

 

«… У педагогічній діяльності я помітила, що діти ідуть на контакт тоді, коли вони бачать, що ти – компетентний, перш за все, компетентний у своїй справі.  Мені здається, що це не тільки діти. Взагалі, коли ми бачимо перед нами викладача, який може нас навчити, який знає, що він робить, і може передати ці знання, то ти вже робиш маленький крок назустріч. Далі, якщо ти бачиш, що ця людина, якій ти зробив крок назустріч, робить його тобі, таким чином, що він або вона навчає тебе бути відкритим: бути відкритим для себе, бути відкритим для нового, бути відкритим для того, щоб перестати себе порівнювати з кимось, бути відкритим для того, щоб відійти від категорій правильно/неправильно, які дуже часто зупиняють, коли ти починаєш чимось займатися… І коли з тобою така людина, яка може не тільки тебе навчити, але ще й надихнути, змотивувати, повірити, це дуже велика сила, це дуже великий ресурс…»

 

«Якщо ти знаєш Бога, якщо ти Його шукаєш, то всі ми проходимо дуже схожим шляхом. Просто потрібно зрозуміти, що от поруч з тобою – така сама людина. І в ній  - такі самі пошуки, такі самі питання…»