Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Шановна пані»
Гостя: Наталія Половинка, актриса, керівниця театрального центру «Слово і голос» (Львів)
Ведуча: Світлана Горлушко

 

  Відома актриса Наталія Половинка говорить про силу давньої української пісні, а також розповідає про діяльність театрального центру «Слово і голос», який очолює.  А також Наталія заохочує всіх долати страх, який охопив багатьох людей під час пандемії, силою духу та молитвою.

 

«Я родом із пісні. Для мене Україна – це пісня. А що для мене пісня?.. А пісня – це голос землі до самого неба. Або ж духовний напів – це голос із неба, звернений до самої землі. І вони зявляються як єдиний потік, коли вже трудно розділити...»

 

«Зараз, уже в часи незалежності, ми можемо нарешті дати собі можливість подивитися в батьківство. І дозволити собі сильних чоловіків, дозволити собі сильних батьків. Тому що оці козаки стали надто міфічними. Але вони є ще серед нас. Оцей ген і цей архетип…»

 

«Слово і голос» - це взагалі таке місце досить унікальне для України і для Європи. Хоча я так його не задумувала. Я задумувала його як школу традицій. Школа традицій – це значить передавання того знання, яке було споконвіку, яке передається в художніх формах, таких як пісня, танець, слово, духовний напів…»

 

«… Коли запитали, який найголовніший дар  цього народу чи цієї культури, у Валентина Сильвестрова, він сказав: «Дар сліз». Тому що дар сліз – це дар очищення. І ми маємо цей унікальний дар у самій глибині, в самому зерні нашої культури...»

 
«…Цей вірус нам повинен показати, що нам є чим стояти. Ми зараз налякані, а треба поставити на перше місце серце своє, дух, любов свою. І вірус відскакує… Якщо ти стаєш на молитву…»