Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Світлі гості»
Гості: Хор «Домінус»
Ведуча: Інеса Опіканець

 

  У чому полягає сила хорового співу? Це питання ми поставили міжконфесійному колективу «Домінус», який узяв участь у нашій програмі. По-перше, кажуть виконавці, хоровий спів – найприродніший для людини. По-друге, він справляє певний вплив. Він торкається особливих струн душі, налаштовує на духовні роздуми.  І взагалі спів сам по собі позитивно впливає на наш настрій, кажуть наші гості. І виконують для нас у прямому ефірі свої пісні.

 

«Співаємо духовну музику, яка прославляє Господа, різних стилів, різних напрямків, з різних культур і традицій церковних: і католицьку, і  ортодоксальну, і євангельську, і європейську, і слов’янську, і американську… Тому дуже такий цікавий результат у нас…»

 

«Хоровий спів не потребує від початку ніяких інструментів. Є голоси, є люди. Якщо ми почитаємо Біблію, то, коли народився Христос, то хор Ангелів співав. Тому на Небі теж, я впевнений, найкращий хор. Це одна з найперших основ у музиці. Звісно, спочатку була мелодія, було восьмиголосся, потім григоріанський хорал… Ну, зараз уже, звичайно, дуже багато різних хорів, з інструментами, є чисто класичний варіанти…»

 
«… Чому саме хоровий спів? Тому що це найбільш природно для людини. Не треба ніяких додаткових зусиль. Це те, що закладено в нас у нашому тілі (голосові зв’язки – не тільки для розмови, правда, але й для співу). Тому, я думаю, можливо, Адам і Єва теж співали в Едемському саду. Ми про це не читаємо в Біблії. Але, я думаю, якщо Господь створив голосові  зв’язки таким чином, що ми можемо добувати стільки різних прекрасних звуків, то перші люди теж славили Господа»

 

«Адже недарма Ісус народився саме в хліві... Наше серце, до того, як Він там народжується, теж представляє із себе хлів. Але коли Господь поселяється туди, ми переживаємо теж народження, від Духа Святого. І Господь Духом Святим трудиться в нас і перетворює наш хлів просто на храм. Ось такий шлях. І на це йде все життя...»

 

«Я за собою спостерігав у своєму житті, що коли я співав (навіть бувало таке, що я співав у негарному настрої), завжди пісня піднімала [дух]. Я думаю, що пісня сама по собі – це рецепт Божого благословення і тої радості, яка приходить в життя кожної людини. Коли ми співаємо, внутрішнє наше єство налаштовується на гарний настрій і ми завжди переходимо із якогось поганого, сірого настрою в такий, можливо, святковий, можливо, в такий настрій, який допомагає нам жити…»