Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 "Євангеліст Лука" Гальса  Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького та Одеський музей західного та східного мистецтв відкрили у Львові виставку «Євангелісти Франца Гальса».

   Гальс  – один із найвидатніших художників «Золотого століття» голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як талановитий портретист, новаторство якого виявилось у вмінні створювати динамічні образи та передавати емоційний стан своїх героїв.

  Експоновані у рамках виставки шедеври –  «Євангеліст Лука» та «Євангеліст Матвій» – надійшли до збірки Одеського музею у 20-х роках минулого століття. Ще два зображення інших євангелістів зберігаються за кордоном: «Євангеліст Іоанн» – у Музеї Ґетті в Лос-Анджелесі, та «Євангеліст Марк» - у ДМОМ ім. О.С. Пушкіна в Москві.

  Художник на своїх полотнах підкреслював деталі й надавав моделям жвавості завдяки видимим мазкам, лініям та великим кольоровим плямам. Ця техніка стала популярною згодом, у ХІХ столітті, особливо серед імпресіоністів. Про це інформує сайт «Релігія в Україні».