Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як розуміти книгу Одкровення?

 

Кожна з книг Біблії має свої особливості написання. Розглядаючи книги, з яких складається Старий та Новий Заповіти, можна сказати, що найбільш втаємниченою є остання книга Нового Заповіту – Одкровення Іоана Богослова. Інша назва цієї книги – Апокаліпсис. У ній розповідається про ті події, які будуть передувати другому пришестю Ісуса Христа на землю. Всі вони, згідно Писання, будуть супроводжуватися різними катаклізмами та бідами. Для більшості віруючих Одкровення є найскладнішою для сприйняття та розуміння книгою. Виникає багато запитань стосовно тлумачення Одкровення. Як можна зрозуміти все, про що написав Іоан Богослов? Як вмістити все це?

 

Запитання по книзі Одкровення важко розтлумачити. На одну притчу Ісуса Христа є багато тлумачень, і всі вони можуть бути правильними. Одкровення – це книга, яку якби можна було розтлумачити, де який ангел, хто такі старці, що то за чаші та труби – було би добре, проте, це неможливо! Є, навіть, книги, які тлумачать Одкровення, але всі вони значно відрізняються одна від одної, тому що це – особисте одкровення від Бога. Слово Боже – об’єктивне для кожної людини, це – Істина! Але, тлумачення Слова – це суб’єктивно від кожної людини! Одкровення однієї людини не обов’язково повинно бути правильним для іншої людини, адже, одкровення від Бога – особисте для кожного. Наприклад, Еллен Уайт отримала вражаючі одкровення, але всі вони – для неї, і це абсолютно не значить, що вони – для всіх. Кеннет Хейгін отримав свої одкровення, але вони також не для всіх! Вільям Бранхам отримав одкровення, але воно – тільки для нього, а не для когось іншого. Для кожної людини одкровення на Слово Боже дає тільки Бог: «Знайте насамперед те, що нiяке пророцтво в Писаннi не залежить вiд власного вирішення. Бо нiколи не було пророцтва з людської волi, а промовляли його святi Божi люди, натхнені Духом Святим.» (2 Пет. 1:20,21). Слово Боже пізнається тільки Духом Святим. Написано також: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину; бо не від Себе говоритиме, а буде говорити те, що почує, і майбутнє звістить вам.» (Ін. 16:13). Тому, всі одкровення, які існують, – правильні, але тільки для тих, кому вони відкрились. Їх непотрібно підлаштовувати під інших людей! Одкровення – це спілкування Бога особисто з кожною людиною! Бог хоче, щоб всі мали особисте спілкування з Ним. Якщо людина прожила все життя і не отримувала від Бога жодних особистих одкровень, – вона не пізнала Бога і Бог не пізнав цю людину. Тоді Бог скаже, як тим п’яти дівам: «Я ніколи не знав вас,» (Мф. 7:23). Бог знає нас тільки через одкровення, яке ми отримуємо від Нього. Так само і людина – знає Бога тільки через одкровення від Бога. Ось це і є невидима сила Духа Божого, Яким ми возз’єднуємося з Богом.

Тому, Слово Боже – найдорожчий дар Божий, який Він дав кожній людині: щоб кожна людина, перебуваючи в Слові Божому, молячись Господу Духом Святим, отримала одкровення на це Слово Боже. Бог спілкується з нами через Слово Боже. Нам потрібно лише почути це через одкровення.