Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 


Напевне, усім людям хотілось би, щоб у світі не було зла, не було сатани, через якого це зло, власне, звершується. У Біблії є вірш: «Нині суд світові цьому; нині князь світу цього вигнаний буде геть.» (Ін. 12:31). Як правильно розуміти цей вірш, знаючи, що Бог уже переміг сатану? Куди саме буде вигнаний сатана?
 
Після Голгофського Хреста земля все одно залишається під владою диявола, але, віруючі люди, які прийняли Ісуса Христа Господом, – вже вільні від диявола, тому що мають Духа Божого. Тому, йдеться тільки про серце віруючої людини. До приходу Ісуса Христа – серце людини знаходилося в руках диявола. Він був господарем серця людини, і людина виконувала бажання сатани: «… з волi князя пiднебесного, духа, що діє тепер в синах противлення, мiж якими i ми всi жили колись за нашими плотськими похотями, виконуючи бажання пло­тi й помислiв, та були за природою дiтьми гнiву, як i iншi,…» (Еф. 2:2,3). Серце невіруючої людини знаходиться у рабстві нечистого духа, тому із серця виходить тільки зло: «… бо від серця виходять злі помисли, вбивства, перелюбства, любодіяння, злодійство, лжесвідчення, хула.» (Мф. 15:19).
 
Але, слава Богу, що прийшов Господь, і через віру в Ісуса Христа ми отримуємо Духа Святого: «… увірувавши в Нього, були вiдзначенi обiцяним Святим Духом,…» (Еф. 1:13). Тобто, Дух Святий через віру входить в нас, і живе у наших серцях! Цим самим ми стаємо вільними від влади нечистого духа, і диявол уже не має над нами влади. Хоча, поки ми живемо у плоті, диявол завжди залишається поруч із нами, весь час спокушуючи нас. Але, якщо невіруюча людина була рабом гріха, рабом диявола, то віруюча людина має владу над дияволом, над гріхом, і над своєю плоттю. Ця влада дається людині Духом Святим, і тому, нечистий дух, чи князь світу цього (що по суті є одним і тим же), буде вигнаний геть із сердець віруючих людей силою Святого Духа.
 
Але, це відбувається тільки у серці віруючої людини, а ззовні ця земля належить сатані, і доки земля є – вона буде під владою диявола, але в кінці часів вона буде знищена: «А нинiшнi небе­са i земля, якi утримуються тим же словом, зберiгаються для вогню на день суду i погибелi нечестивих людей.» (2 Пет. 3:7); «Прийде ж день Господнiй, як тать уночi, i тодi небеса з шумом перейдуть, а стихiї, розпалившись, зруйнуються, земля i всi дiла на нiй згорять.» (2 Пет. 3:10).
 
Сам Ісус називав сатану князем світу цього: «… бо йде князь світу цього, і в Мені він не має нічого.» (Ін. 14:30). Коли сатана спокушав Ісуса в пустелі – він сказав: «… Тобі дам усю оцю владу над усіми цими царствамиі славу їх, бо вона мені передана, і я кому схочу, даю її.» (Лк. 4:6).
 
Тому, Ісус Христос і прийшов на цю темну, страшну землю, яка була проклята Богом, і в якій князь світу – сатана. Господь опустився сюди у вигляді людини: «… але принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробив­шись подiбним до людей, i з вигляду став як чоловiк; упокорив Себе, був слухняним аж до смерти, i смерти хресної.» (Флп. 2:7,8). Він прийшов людиною, щоб прийняти покарання нашого світу на Себе, щоб відкупити нас від гріхів, звільнити нас від диявола, зцілити нас від зла, і дати нам нове, чисте серце, у якому живе любов Божа. Той, хто увірує, що Ісус є Христос, Господь – той буде відкуплений, і прощений, а головне – той буде звільнений від влади диявола. Тому написано: «Нині суд світові цьому; нині князь світу цього вигнаний буде геть.» (Ін. 12:31). Це означає, що сатана буде вигнаний геть із сердець віруючих – із сердець тих, хто прийме Ісуса Христа Господом і Сином Божим. А серце – це джерело життя: «Більше за все бережене зберігай серце твоє, тому що з нього джерела життя.» (Притч. 4:23).
 
Ззовні, у видимому світі, ймовірно, нічого не зміниться, але, найголовніше, що у серці з’явиться нове життя, тому що у серці з’явився новий Цар – і це вже не сатана, а Господь Ісус Христос! Віруюча людина хоч і живе тілом на грішній землі, де царює сатана, але, в серці – уже живе у новому невидимому Царстві Божому, де цар – Ісус Христос: «А як фарисеї запитали Його: коли прийде Царство Боже? відповів їм: не прийде Царство Боже помітно, і не скажуть: ось, воно тут, або: он там. Бо Царство Боже всередині вас є.» (Лк. 17:20,21).
Не зважаючи на усі земні скорботи, у серці віруючої людини є впевненість у Царстві Божому: «Це сказав Я вам, щоб ви мали в Мені мир. У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ.» (Ін. 16:33). А яким чином Господь переміг світ, якщо в світі все одно царює сатана? Господь переміг світ тим, що дав нам Свого Духа, що віруючі люди, які ще живуть тілом у цьому грішному світі, вже не живуть цінностями цього світу, а живуть серцем уже в іншому світі, в іншому царстві, де цар не сатана, а Сам Господь Бог! А тут, на землі, де царює сатана, вони вже чужі: «… говорили про себе, що вони подорожні й пришельцi на землi;» (Євр. 11:13).
Тому, це місце Писання «Нині суд світові цьому; нині князь світу цього вигнаний буде геть.» (Ін. 12:31) можна розуміти так: нині князь світу цього вигнаний буде геть із сердець віруючих людей, тому що там воцарився Цар царів і Господь володарів – Сам Господь Бог Ісус Христос!
 
 
Автор – Олексій Волченко