Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 


Найбільше чудо, яке творить Бог, – це не зцілення від раку чи звільнення від наркотиків! Найбільше чудо, яке творить Бог, – це нове серце. Це перетворення злого, гордого, егоїстичного серця на любляче, лагідне і добре: ось це – найбільше чудо! Чудо полягає у тому, що в серце вселяється Сам Бог, і тоді це серце стає Храмом Духа Святого (1 Кор. 3:16). Справжнє чудо від Бога – це коли у раніше злому, гордому серці непомітним чином з’являється Царство Боже (Лк. 17:20,21); коли у цьому серці з’являється любов до ближнього, хоча, раніше це серце було сповнене ненависті до всіх; коли у цьому серці з’являється співчуття до немічних людей, хоча, раніше воно було повне зневаги!
 
Усі наші хвороби, усі наші проблеми, які ми мали до того, як увірували, – були в нас тому, що джерело нашого життя було нечистим: наше серце було гріховним! Проте, після того, як ми увірували в Христа, – ми отримали нове, чисте серце: «І дам вам серце нове, і дух новий дам вам; і візьму з плоті вашої серце кам’яне, і дам вам серце плотське.» (Єз. 36:26).
 
Наше серце є джерелом життя: «Більше за все бережене зберігай серце твоє, тому що з нього джерела життя.» (Притч. 4:23). Якщо джерело нечисте, якщо наше серце грішне, зле, гордовите, – тоді й все життя наше буде нечистим, у проблемах. А якщо наше серце чисте і світле, – то й все наше життя очищається і освячується. Тоді всі наші проблеми непомітно зникають, тому що наше серце непомітно наповнюється Царством Божим (Лк. 17:20,21).
 
Коли людина не вірить в Бога, а лише наближається до Нього, – тоді у її житті звершуються великі Божі чудеса: для того, щоб її віра утвердилася. Бог звершує чудеса для невіруючих, щоб вони стали віруючими: «Ісус сказав йому: ви не увіруєте, якщо не побачите знамень і чудес.» (Ін. 4:48). Проте, коли людина вже увірувала, і стала християнином, – вона вже не помічає особливих чудес, тому що тепер усі чудеса спочатку відбуваються всередині її серця, і лише потім вони відбуваються у видимому світі. Тому, можна сказати, що віруюча людина щодня живе у Божих чудесах, от тільки вони вже не є такими неочікуваними, а навпаки, очікуваними, адже віруюча людина живе вірою: «Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість у невидимому.» (Євр. 11:1).
 
У віруючої людини по плоті ще можуть бути проблеми, але, в серці уже з’явився мир Божий: «Це сказав Я вам, щоб ви мали в Мені мир. У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ.» (Ін. 16:33). У віруючої людини змінюється ставлення до зовнішнього світу. Тобто, якщо раніше потреба людини, її скорбота чи хвороба знищувала людину морально чи душевно, то зараз – віруюча людина має владу із Христом над цим світом: вона може нехтувати та ігнорувати всі проблеми. Для невіруючої людини хвороби, потреби і проблеми – це те, що руйнує її душу: людина живе у страху за своє життя. А віруюча людина – вільна від цього світу! Раніше хвороба людини мала владу над нею через страх смерті, а після того, як людина увірувала – страху смерті вже немає, а отже, хвороба вже не має над нею влади! Ісус сказав нам: «І не бійтеся тих, що вбивають тіло, а душі не можуть убити; але бійтесь більше Того, Хто може і душу і тіло погубити в геєні. Чи не дві малі пташки продаються за один асарій? І жодна з них не впаде на землю без волі Отця вашого; у вас же і волосся на голові все полічено; не бійтеся ж: ви дорожчі за багатьох малих пташок.» (Мф. 10:28-31).
 
Тому, коли людина прийняла Ісуса Христа, – у своєму серці вона вже вільна від  хвороби, навіть, якщо по плоті вона іще хворіє. Це відбувається тому, що людина знайшла Бога, вона знайшла щастя – вона знайшла мир Божий, який не залежить від зовнішніх обставин! Віруюча людина, яка знайшла Ісуса, – знайшла  щастя всередині самої себе! Вона вільна від цього світу! Ось це і зветься найбільшим чудом – бути вільним від цього земного, хворого, грішного світу, і жити в радості з Богом всередині свого серця, адже, написано: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам; не так, як світ дає, Я даю вам. Нехай не тривожиться серце ваше і нехай не страхається» (Ін. 14:27).
 
 
Автор – Олексій Волченко
 
 
* для того, щоб поділитися статтею в будь-якій соціальній мережі з мобільної версії сайту, потрібно натиснути  в кінці статті, обрати із запропонованих варіантів той, який потрібен саме вам, натиснути на його іконку, і підтвердити дію на сторінці свого профілю.