Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 Гості: Тетяна і Володимир Батурські
Програма: «Сімейна консультація»
Ведуча: Ірина Суботовська 


Випробування роблять подружні стосунки тільки міцнішими. Про це не з чуток, а з власного досвіду знають Тетяна та Володимир Батурські.

 

У кожного із нас є періоди та сезони у житті. Ви нині вже у статусі дідуся та бабусі. Що це за період для вас обох?

Володимир. Ну, скажу так, що для нас таких періодів немає. Наші стосунки стали ще міцнішими, тому що ці всі випробування, які ми проходимо, роблять нас ближчими навіть. Тож усе на користь.

А скільки вам вдалося побути разом до народження дітей?

Володимир. Ми почали зустрічатися ще задовго до нашого весілля. А через сім місяців по весіллі з’явилася на світ наша перша донька (вона народилася семимісячною)…

Народження донечки, коли їй було 7 місяців, було для вас трагедією?

Володя.  …Коли я побачив, що відійшли води, це мене так налякало. Це був стрес більше для мене. Ну, що сталося, те сталось… Нині донька – доросла, здорова і їй уже 36 років буде.

Вона вам внуків подарувала?

Володимир. Вона ось заміж збирається. Середня подарувала.

Таню, а для вас?

Тетяна. Я теж перелякалася і думала, що від мене можуть навіть відмовитись і чоловік, і свекруха. Але потім вийшло так, що свекруха мені розповіла, що вона  - теж семимісячна. І також сказала, що люди, які в сім місяців народжуються, стають видатними…

У ті періоди, коли вам бракувало терпіння, де ви черпали сили?

Тетяна. Добре, що людина пам’ятає більше краще, ніж погане…

Запитання слухачки: "У мене питання до Тані. Я - багатодітна мати. І бачу, як чоловік байдужіє до мене як до жінки. Інколи мені справді немає часу доглядати за собою. Чи не було у вас цього відчуття?».

Тетяна. Ну, я розумію, що на себе треба знаходити час. І родина – це насамперед чоловік і дружина. Діти колись підуть від нас. Тому треба наші стосунки будувати. Треба більше часу проводити разом. Десь навіть від дітей кудись виїжджати, щоб мати спілкування. 

А у вас була можливість вириватися від дітей?

Тетяна. Була… Ви розумієте, такі зустрічі в нас були коротенькими, може, але ми виривалися. А ось минулого року ми побували в Ізраїлі.

Володимир. Я скажу, що якщо стосунки між собою гарні тут, то вони будуть і там гарними. Якщо вони тут погані – то не врятує тебе якась заморська країна.

Тетяна. Чоловік повинен бути на першому місці…

Володимир. Питання-то в чому. Буває, що активні мами ставлять дітей на перший план. Я навіть бачив таку проблему, що чоловік мало не стає старшим сином. Я спостерігав такі ситуації, які руйнують сім'ю. Якщо ти не поставиш чоловіка на головне місце, не даси йому першості, то ти його, в принципі, можеш втратити. Тому що може знайтися навіть та жінка, котра побачить його як чоловіка, як мужчину, і скаже: «Та ти молодець, та ти рисак, а вдома ти був якимось поні нещасним». І природно, що він подумає: «Точно, мною вдома нехтують. «Принеси», «подай», «пішов геть». Не обов'язково, що і в цій сім'ї так.

Чоловіки, буває, холонуть, і це від жінки може і не залежати. Важко сказати, що сталося в родині слухачки. Я знаю, що Бог, коли робить щось, Він робить все краще. Я не бачу своєї ніякої заслуги в тому, що мої взаємини з Танею стають все ближчими, ближчими і ближчими, якіснішими, якіснішими і якіснішими. І мені б ще такі ж якісні стосунки з Богом мати. Мені здається, що вони недостатньо такі. І тут теж цей зв'язок: ось - з Богом й ось - із дружиною. Я не кажу, що діти - це не важливо. Але багатодітна сім'я не повинна зруйнувати взаємин...