Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: Сергій Тимченко, директор християнського центру «Реаліс»
Програма: «Актуально сьогодні»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

   Нещодавно у столиці України відбувся Перший симпозіум на тему цифрового богослов’я. Захід сфокусував увагу на впливі digital-культури та технологій (штучного інтелекту, роботизації, соціальних медіа) на сучасне християнство, а також теології — на цифрову цивілізацію. На конференції розглянули такі питання: мислення про Бога й віру в цифровій культурі, християнство за цифрового посередництва, застосування сучасних технологій у релігійному житті та інші.

 

    На цікаву та актуальну тему – цифрове богослов’я - ми докладно поговорили з директором християнського центру «Реаліс» Сергієм Тимченком (центр «Реаліс» був одним із організаторів симпозіуму).  

 

    «...Кожен із нас розуміє, що ми маємо сьогодні справу з «цифрою», коли ми користуємося нашими гаджетами - смартфоном або комп'ютером, багатьма іншими предметами, про які ми навіть не замислюємося, що робота їх побудована на «цифрі»...»

 

    «Цифрове богослов'я ... - це загальне християнське богослов'я, яке осмислює наше розуміння про Бога і людину в цифрову епоху, тобто, сьогодні...»

 

     «...Важливо уявляти собі, що культура людей радикально змінювалася протягом існування людства... Коли з'явилося книгодрукування, то почало все радикально змінюватися. Люди почали спілкуватися один з одним за допомогою друкованого слова... І дуже швидко друкована культура була змінена, аж у 20 столітті, тобто, зовсім нещодавно, електронною культурою...»

 

     «...Штучний інтелект може вирішувати такі питання, такі завдання, які нам, людям звичайним, не під силу, але які нам практично дуже важливі... Але, інша річ, коли цей штучний інтелект починає вже настільки бути впливовим (бо ми довіряємо комусь, хто має дуже багато знань, знання - це сила), і коли ми починаємо довіряти комусь, а цей хтось - машина, не той, кого було створено за образом і подобою Божою - людина, то виходить, що ми стаємо в якусь залежність від роботів...»

 

    «...Найперше, те, що впадає в очі, - що вже сьогодні цифрові технології впливають так сильно на нас із вами. Яким чином ми можемо сьогодні протистояти їм? Яким чином ми повинні розуміти, що нас, перш за все, створено за образом Божим? Яким чином, з іншого боку, нам не стати ворогами цих цифрових технологій, або сприймати їх тільки як щось вороже?..»